Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія

Учора, 16 листопада, на Полтавщині завершився підрахунок голосів другого туру виборів мера у двох містах – Кременчуці та Полтаві. Таким чином, Полтавська область отримала всіх міських голів.

Ми вирішили проаналізувати, як проголосували виборці у містах області, кому електорат віддав перевагу. Так з 13 міст регіону повторно були обрані п’ять міських голів. Решта міст  обрала «нове» обличчя.

Полтава.

У Полтаві в першому турі за крісло мера змагалися 18 кандидатів. У другий тур вийшли два кандидати – екс-очільник Полтави Андрій Матковський та чинний мер Олександр Мамай. Полтавці зробили свій вибір на користь нинішнього міського голови Олександра Мамая, йому віддали перевагу більше 60% виборців.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія, фото-1

Кременчук.

У Кременчуці виборчі перегони були не менш насичені, ніж в обласному центрі. У першому турі було 14 претендентів, але до другого тури вийшов заступник мера Малецький Віталій Олексійович (Політична партія «Поруч») та в.о. міського голови Кременчука Калашник Віктор Васильович (БПП «Солідарність»), який посів цю посаду після вбивства Олега Бабаєва. Перемогу здобув Малецький, набравши більше 67% голосів.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія, фото-2

Гадяч.

У Гадячі переміг Володимир Нестеренко, обігнавши своїх п’ятьох опонентів. За нього проголосували 33, 3% виборців. Найближчий опонент відстав майже на 5%. Цікаво, що до цього часу на посаді міського голови Гадяча була представниця слабкої статі Савченко Тетяна, якій містяни довіряли місто протягом двох каденцій поспіль. На цих виборах вона не балотувалася.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія, фото-3

/Фото http://poltava.to/

Комсомольськ.

У Комсомольську переміг самовисуванець Дмитро Биков, який набрав майже половину голосів виборців. Биков є першим заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Його попередником був Сергій Супрун, який обіймав цю посаду протягом останніх 8 років. На цих виборах він не балотувався.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 4
Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 4

Лубни.

У Лубнах все залишилося без змін. Повторно був обраний чинний міський голова Олександр Грицаєнко, самовисуванець. За нього проголосувала абсолютна більшість виборців – 52%.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 5
Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 5

Миргород.

У Миргороді теж містяни обрали повторно Сергія Соломаху, який балотувався від провладної партії БПП «Солідарність». Свій голос за нього віддали більше половини миргородців. Всього у виборчих перегонах приймали участь сім кандидатів.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія, фото-6

Гребінка.

У Гребінці новообраним мером став само висуванець член партії "Відродження" колишній афганець Віталій Колісніченко, набравши 35% голосів. Чинний мер Гребінки Федір Мілевський не балотувався.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 7
Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 7

Зіньків.

У Зінькові перемогу здобув само висуванець Сергій Максименко, якому містяни доручили керувати містом вдруге. Максименко набрав рекордну кількість голосів – майже 95%. Свого єдиного конкурента Михайла Лепейка чинний міський голова практично «розгромив».

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 8
Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 8

Карлівка.

У Карлівці перемогу здобув «свободівець» Олександр Наконечний, який набравши 40% голосів обійшов сімох своїх конкурентів. Попередник Наконечного Володимир Слєпцов, представник партії «Нова політика» також змагався за право бути повторно обраним, проте програв, набравши лише 18% голосів. Наконечний обіймав посаду голови Карлівської РДА, проте указом Президента був звільнений за корупційне правопорушення.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 9
Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія (фото) - фото 9

Кобеляки.

У Кобеляках вперше за останні 17 років змінився міський керманич. До цього, чотири каденції поспіль міським головою Кобеляк був Олександр Ісип. Його змінив Копелець Олександр, член Політичної партії «Наш край», який набрав 28,54% голосів. Ісип же набрав 27,89% голосів. Різниця між головними конкурентами склала 27 голосів.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія, фото-10

/Фото http://poltava.to/

Лохвиця.

У Лохвиці переміг самовисуванець Віктор Радько. Він набрав 37,6% голосів. Його головним конкурентом був чинний міський голова Демчук В’ячеслав, який балотувався від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», але програв, набравши близько 30% голосів.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія, фото-11

/Фото http://poltava.to/

Хорол.

У Хоролі переміг представник політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Сергій Волошин, він набрав 29% голосів виборців. Його найближчим конкурентом був «укропівець» Ігор Свириденко, який обіймав посаду міського голови Хоролу протягом минулих 5 років.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія, фото-12

/Фото http://poltava.to/

Червонозаводське.

У Червонозаводському повторно був обраний Віталій Сидоренко. Йому віддали свої голоси 82% виборців. І абсолютною більшістю він переміг двох своїх конкурентів.

Полтавщина обрала мерів: нові обличчя чи стара гвардія, фото-13

 

 

Полтава вибори мери міста
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі