• Головна
  • У Полтаві одну з вулиць пропонують перейменувати на честь чеченського повстанця
16:30, 13 листопада 2015 р.

У Полтаві одну з вулиць пропонують перейменувати на честь чеченського повстанця

На сайті Полтавської міської ради було опублікована петиція про перейменування вулиці в Авіамістечку.

В тексті петиції йдеться про необхідність встановити пам'ятну табличку Джохару Дудаєву у Авіамістечку, а також перейменувати вулицю в його честь. Автор петиції - Лещенко Олександр Юрійович. Наразі петиція зібрала 4 підписи із необхідних 250.

Довідка:Джохар Дудаєв — чеченський військовий, державний та політичний діяч, лідер чеченського визвольного руху у 1990-х роках, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія. У минулому Джохар був генерал-майором авіації Радянської армії.

За національною ознакою Джохар разом з родиною та усім своїм народом у віці восьми днів від роду був депортований до Казахської РСР. Згодом через це ж йому було відмовлено у вступі до військової академії. З 1962 року, аж до Розпаду СРСР він служив у Військово-повітряних силах СРСР, дослужившись до звання генерал-майора авіації. Командував бомбардувальними дивізіями, які знаходилися у місті Полтава та Тарту.

Після розпаду СРСР Дудаєв став одним із лідерів Чечні, а вже 27 вересня 1991 року він став президентом Чеченської республіки Ічкерія. Однак, московська влада не визнала Ічкерію, в зв'язку із чим почалась Перша чеченська війна. У ході цієї війни Дудаєва було вбито російськими військовими. Однак, за деякими даними, чеченський державний діяч, вижив у ході нападу на нього та переїхав за кордон.

У Полтаві на вулиці Нікітченка на будинку у якому проживав чеченський військовий з 1985 по 1987 році у 2007 році була встановила меморіальна дошка.

Кавалер низки державних орденів СРСР. Зокрема, ордену Червоного Прапора, а також ордену Червоної Зірки. Його ім'ям названо близько 19 вулиць, алей та площ у різних містах країн Європи — Боснії і Герцеговині, Латвії, Литві, Польщі, Туреччині, Україні тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вулиця #петиція #Дудаєв
Оголошення
live comments feed...