Юрій Булик: «До Мамая зауважень менше, чим до Матковського»

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА зафіксували факт "чорного" піару на адресу кандидата в мери Полтави Андрія Матковського представниками політсили ВО "Свобода".

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували факт розповсюдження «Вільної газети» партії «Свобода», у якій розміщений «чорний піар» проти Андрія Матковського. А 9 листопада на вулицях міста з’явилися білборди із зображенням Юрія Бублика та закликом «не допустити до влади іноземця».

У номері, який вийшов у листопаді, було п’ять публікацій, у яких напряму принижується честь та гідність кандидата на посаду міського голови Андрія Матковського (політична партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Зазначимо, що «Вільна газета» виходить щомісяця та друкується у ТОВ «АСМІ» накладом 30 000 примірників, реєстраційне свідоцтво пл 1106363-р від 18.01.2004 року.

Перша стаття розміщена на сторінці 2 під заголовком «Ректор університету економіки та торгівлі: «Треба виписати подяку пацанам, які зламали схеми підкупу». У ній ректор ПУЕТ Сергій Нестуля дає коментар щодо нібито фактів підкупу виборців з боку Андрія Матковського. Також опосередковано згадувалося про підкуп виборців цукром Олександром Мамаєм.

«На виборах, які відбулися в Полтаві, домінували брудні технології, цинічний підкуп виборців через десятників, сотників…»

POltava_Vilna_Gazeta 1 POltava_Vilna_Gazeta 2

Наступна стаття, яка знаходиться на цій сторінці, називається «Валерій Асадчев: «Матковський – людина не українська, точніше навіть – антиукраїнська». У ній екс-голова Полтавської облдержадміністрації (2004-2010 рр.) розповідає про те, як йому співпрацювалося із Андрієм Матковським. Валерій Асадчев запевняє, що кандидат на посаду міського голови – поганий управлінець та господарник, а також він був проти встановлення пам’ятника Мазепі.

«Ви ж знаєте, Матковський рідко бував на роботі, любив більше відпочивати, тож усім керували його заступники… Як управлінець він ледащий, хоча знову балотується у міські голови, де роботи – не початий край».

Стаття, яка розміщена на сторінці 4, має назву «Мамай це поганий вибір для Полтави, але Матковський – катастрофічний». У ній міститься інтерв’ю із екс-кандидатом на посаду міського голови Левом Жиденко із відповідним змістом.

«…у випадку з Матковським мені незрозуміло, як взагалі можна розглядати кандидатуру людини, яка не стільки переймається Полтавою, скільки проживає гроші на Кіпрі та в Австрії?»

POltava_Vilna_Gazeta 3 POltava_Vilna_Gazeta 4

Окрім того, у газеті є статті під назвами «Як Матковський набрав голоси завдяки злочинній піраміді», «Чи приведе Матковський до Полтави «рюсский мир»?».

POltava_Vilna_Gazeta 5

Ми зв’язалися із помічником Юрія Бублика Андрієм Олефіренком. На питання, чому «Вільна газета» очорнює лише одного із кандидатів на посаду міського голови, хоча акції, що мали ознаки підкупу реалізовував як Андрій Матковський, так і Олександр Мамай, Андрій Олефіренко не зміг однозначно відповісти, посилаючись на те, що він публікував коментарі інших людей, а про Мамая до них такої інформації не надходило. А щодо статті «Чи приведе Матковський до Полтави «рюсский мир»?», яка не посилається на жоден коментар, Андрій Олефіренко змінив тему: «У період українсько-російської війни ми вважаємо, що найбільша загроза для країни, для Полтави несуть люди, які безпринципні».

Також помічник Юрія Бублика зазначив «треба відрізняти публікацію від «чорного піару» і попросив уважніше перечитати статті. Не знайшовши аргументи на питання, чим самим Андрій Матковський поширює «русский мир», Андрій Олефіренко почав обвинувачувати ОПОРУ в однобокому висвітленні матеріалів на користь вищезазначеного кандидата на посаду міського голови.На цьому розмова була закінчена.

Андрій Олефіренко пообіцяв, що в наступних публікаціях у них в газеті буде подаватись більше інформації з посиланням на першоджерело.

9 листопада на вулицях Полтави з’явилися білборди із зображенням народного депутата України та екс-кандидата на посаду Полтавського міського голови Юрія Бублика та закликом «не допустити до влади іноземця».

Громадянська мережа ОПОРА провела аналіз біографій двох кандидатів на посаду Полтавського міського голови, які будуть змагатися за цю посаду в другому турі – Олександра Мамая та Андрія Матковського. У результаті, було виявлено, що обидва вони є громадянами України.

Проаналізувавши останній випуск «Вільної газети», яка виходить від імені ВО «Свобода», та розмову прес-секретаря ОПОРИ з помічником Юрія Бублика – Андрієм Олефіренко, можна зробити висновок, що білборди направлені на очорнення репутації одного з кандидатів на посаду Полтавського міського голови – Андрія Матковського.

Сам Юрій Бублик підтвердив у телефонній розмові припущення ОПОРИ і сказав, що ці білборди направлені проти кандидата на посаду міського голови Андрія Матковського.

У розмові з Юрієм Бубликом спостерігач ОПОРИ зачепив тему фінансування білбордів, бо у першому турів, коли Народний депутат ще був суб’єктом виборчого процесу, він мотивував відсутність зовнішньої реклами тим, що «Свободу» ніхто не фінансує, а, окрім того, закликав пересічних полтавців допомогти «Свободі» фінансово. Юрій Бублик розповів, що білборди фінансуються підприємцями:

– Ви не повірите, за останні два тижні між першим і другим туром скільки підприємців Полтавщини до мене прийшло і сказало: «Юрій Васильович, скільки треба грошей? Що треба зробити, щоб Матковський – Половинка – не дай Бог не став нашим міським головою. Це ті підприємці, у яких горіли приміщення під час царювання Матковського, «віджимався» бізнес, ті підприємці, які мали заводити Матковського, його родину чи довірених осіб до дольової участі їхнього бізнесу і так далі. Малий і середній бізнес Полтави згуртувався і докладає усі зусилля для того, щоб Матковський не став міським головою. Вони знають моє відношення до цього відвертого українофоба, і тому ми з ними союзники на всі 150%.

Імена цих підприємців народний депутат називати відмовився, аргументувавши це тим, що «гроші люблять тишу», і тому, що ці люди бояться політичних переслідувань.

На запитання, чому Юрій Бублик не вважає українофобом опонента Андрія Матковського – Олександра Мамая, екс-члена «Партії регіонів», Народний депутат відповів, що «все пізнається в порівнянні», і до «Мамая зауважень меньше, чим до Матковського, але на фоні Матковського Мамай виглядає сімпатічно».

Наприкінці розмови Юрій Бублик додав, що у цій виборчій кампанії він не агітує за жодного кандидата, але не має морального права мовчати і не агітувати проти Матковського.

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 5 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори»«Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію – суб’єкта виборчого процесу, а також розповсюдження завідомо недостовірної інформації про підтримку певного кандидата або місцевої організації партії іншими кандидатами, політичними партіями або їх місцевими організаціями».

Громадянська мережа ОПОРА закликає потенційних суб’єктів виборчого процесу не використовувати брудні технології проти конкурентів, а боротись за голоси виборців, пропонуючи відкриті програми та якісні ідеї, а ЗМІ різних форм власності – дотримуватися професійних стандартів, журналістської етики та норм виборчого законодавства.

Полтава ОПОРА Бублик
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі