Матковський збирається позиватися до комунального видання Полтавщини

Представник штабу кандидата в мери Полтави Віталій Нікіпелов заявив, що Андрій Матковський має всі підстави подати судовий позов на комунальну газету "Полтавський вісник".

Як повідомила "ОПОРА", у 45-ому номері щотижневої газети «Полтавський вісник», яка належить Полтавській міській раді, було розміщено два матеріали рекламного характеру без відповідної позначки на сторінці, яка зазначає рекламу. Зміст цих текстів має ознаки «чорного піару».

Зазначимо, що «Полтавський вісник» – щотижнева комунальна газета, засновником якої є Полтавська міська рада. Вона виходить по четвергам загальним тиражем 74  000. Реєстраційне свідоцтво ПЛ №262 від 15.01.1998 року.

Статті, які очорнюють одного із кандидатівна посаду міського голову Андрія Матковського, розміщені на другій та третій сторінці видання. Перший матеріал називається «Як Матковський набрав голоси», де показується нібито схема підкупу виборців цим кандидатом. Автор статті, Віктор Бажан, побачив цю схему у вигляді піраміди, де виборець, проголосувавши, повинен віддати картку із однією смужкою «старшому» – десятнику, той, зібравши усі картки, передає картку із двома смужками «ТОПу» – сотнику. А «ТОП», в свою чергу, повинен передати картку із трьома смужками «куратору», що підтверджує факт голосування 100 осіб.

Матковський збирається позиватися до комунального видання Полтавщини, фото-1

 

«Те, про що попереджали громадські активісти, сталося у нас на очах: Андрій Матковський та його поплічники успішно використали технологію «піраміди» для підкупу виборців у день виборів... зловмисники мали за мету занизити явку чесних виборців, створивши великі черги».

Стаття проілюстрована інфографіками, які показують саму схему підкупу.

Друга публікація під заголовком «Як за роки мерства стати доларовим мільйонером і вивезти гроші полтавців в офшорні зони – знає і вміє Андрій Матковський» також очорнює цього кандидата, розповідаючи про його «гріхи» за минулі роки, коли Андрій Матковський був міським головою (2006-2010 рр.). У ній йдеться про те, що Андрій Матковський «приватизував ледь не півміста», спалив дитячу бібліотеку, позбавив території школу №3 та Малу академію мистецтв імені Раїси Кириченко, утискав підприємців. Окрім того, говориться про те, що Андрій Матковський має нерухомість та живе у Австрії, разом зі своєю командою політтехнологів очорнює інших кандидатів, а також будує «фінансові піраміди у стилі Мавроді».

Матковський збирається позиватися до комунального видання Полтавщини, фото-2

«Гектари міської землі, продані за безцінь, «віджаті» бібліотеки і території шкіл, збір данини з підприємців і п’яні зухвалі дебоші наближених – такими і ще багатьма іншими «благородними» речами запам’ятався полтавцям колишній мер Андрій Матковський».

Спостерігачі ОПОРИ зв’язалися із головним редактором Ларисою Семенягою, і вона зазначила, що цей матеріал є рекламним, й інформація про це розміщена на останній сторінці дрібним шрифтом.

На звороті ледь видними літерами надруковано: «За зміст та достовірність рекламних оголошень відповідальність несуть рекламодавці. Матеріали із позначкою та під рубриками «Політика», «Вибори», «Актуально» та «Регіон» друкуються на правах реклами».

images-Vybory15-POltava_chorniy_PR_poltavskij_visnyk_4-500x251

– Ми маємо людину, він заключив із нами угоду, проплатив цей матеріал до того, як він був надрукований. Нам також не подобається дуже багато з того, що нам дають, - зазначила Лариса Семеняга.

Спостерігачі ОПОРИ також поспілкувалися із головою штабу Андрія Матковського Віталієм Нікіпеловим. Він зазначив, що вищезгаданий кандидат має усі підстави для того, щоб судитися із «Полтавським вісником», і буде це робити.

– Це скоріше смішно, аніж шкідливо для нашої передвиборчої кампанії. Тому що настільки однозначно використовувати ЗМІ для відвертого чорного піару, який знаходиться поза межами законодавчого врегулювання – це зроблено дуже грубо- прокоментував Віталій Нікіпєлов.

Відповідно до абзацу 2 частини 8 статті 60 Закону України "Про місцеві вибори" визначено, що «Усі матеріали передвиборної агітації повинні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі». На сторінках «Полтавського Віснику» жодних відокремлюючих позначок не зазначено.

Матковський збирається позиватися до комунального видання Полтавщини, фото-3
ОПОРА
Полтава ОПОРА Матковський Мамай
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі