• Головна
  • Координатор ПРООН: «Не потрібно сприймати переселенців, як тягар для регіону»
13:56, 4 листопада 2015 р.

Координатор ПРООН: «Не потрібно сприймати переселенців, як тягар для регіону»

Сьогодні у приміщенні Полтавської обласної ради відбулася прес-конференція на якій презентували проект «Пліч-о-пліч». Даний проект став можливим завдяки спільним діям  Обласного молодіжного центру та  Громадської організації «ОМЦ ПЛЮС» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Регіональний координатор Програми розвитку ООН в Полтавській області Надія Тимошенко розповіла, які заходи заплановано провести в рамках даного проекту.

«Наша область сьогодні стала приймаючою для майже 30 тисяч вимушено переміщених осіб. Якщо умовно поділити цю кількість людей на районні центри, то це 3-4 райони нам додалися, - розповіла Надія Тимошенко, - люди переїхали сюди, переживши конфлікти на Сході України, зі своїми проблемами та невирішеними питаннями. Був момент кризовий, але пройшов уже рік і треба розуміти, що крім проблем, ці люди мають ресурси. Багато із них має вищу освіту. Сюди переїхали також кандидати наук, професори, доценти. Не хочеться, щоб сьогодні наша місцева громада  сприймала вимушених переселенців зі Сходу, як якийсь тягар чи додаткове навантаження. Тому що ці люди – ресурс для нас, «людський капітал».

Мета проекту «Пліч-о-пліч» - налагодження комунікацій між представниками місцевих громад і внутрішньо-переміщених осіб задля взаємопорозуміння та взаємопідтримки у пошуку рішень з урахуванням інтересів усіх членів суспільства.

Основна діяльність проекту полягає у проведенні спільних культурно-освітніх заходів, а також, залучення до благоустрою паркової зони Полтавського міського парку культури і відпочинку «Перемога», кінопереглядів на відкритому повітрі, на галявині біля Співочого поля Марусі Чурай, проведення серії тренінгів по тематикам «Комунікації та подолання внутрішніх бар’єрів», «Командна взаємодія, лідерство», «Мистецтво публічного виступу», «Конфлікти та шляхи їх вирішення», «Можливості громадських організацій, етапи створення», участь членів громади у круглих столах, форумах, конференціях, з метою розвитку компетенцій прийняття рішень за умови максимального залучення зацікавлених сторін.

Читайте також: У Полтаві незабаром з’явиться «лавка примирення»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #переселенці #проект
Оголошення
live comments feed...