18:08, 2 листопада 2015 р.
Поради полтавцям, як уникнути ГРВІ та грипу цієї осені
Погодьтеся, складно залишитися здоровим, коли навколо все чхають, сякаються і кашляють. У холодну пору року грип вражає до 15% всього населення нашої планети! Що ж робити, щоб не захворіти? Як зміцнити імунітет без фармацевтичних препаратів? Користуйтеся народними засобами профілактики ГРВІ та грипу.
НАГАДАЄМО ПРО ДЕЯКІ З НИХ
1. Загартовування
Найдієвіший метод захисту від застудних захворювань – загартовування. Але цей метод не для ледачих, тому приймати контрастний душ або обтиратися холодною водою треба не від нагоди до нагоди, а систематично. Інакше потрібного ефекту не досягти.
2. Миття рук
Для профілактики застуди та грипу слід частіше мити руки з милом! Справа в тому, що бактерії і віруси потрапляють в наш організм не тільки з повітря. Один з можливих способів зараження – брудні руки. Особливо, якщо ви маєте звичку чіпати ніс, чесати очі або гризти нігті. Найнебезпечнішими розсадниками зарази є поручні громадського транспорту, гроші, дверні ручки і навіть комп'ютерна клавіатура (!). Тому, по-перше, не чіпайте брудними руками обличчя і продукти, які вживаєте в їжу. Частіше мийте руки, а якщо такої можливості немає, то користуйтеся вологими дезінфікуючими серветками.
3. Часник та цибуля
Визнаними лідерами противірусної народної медицини є цибуля і часник! Вони виділяють фітонциди, які здатні знищувати віруси в радіусі до півметра. У кожній кімнаті можна поставити по тарілці з дрібнонарізаним часником. А на робочому столі можна покласти розрізану цибулину. Але врахуйте, що через 4-6 годин рослинні антивіруси втратять свою силу, і їх потрібно буде замінити на нові. Крім того, активно додавайте цибулю і часник в супи та другі страви. Тільки кладіть їх ближче до кінця часу приготування. Знайте, що цибуля і часник при термічній обробці майже не втрачають свої корисні властивості.
А ось закапувати в ніс чистий цибульний або часниковий сік не можна. Це може призвести до серйозного подразнення слизової. Потрібно спочатку змішати цей сік з оливковою олією у співвідношенні 1:3, тоді застосовувати цей засіб можете без побоювань.
4. Оксолінова мазь
Перед виходом на вулицю потрібно змастити слизову оболонку носа. Можна купити в аптеці оксолінову мазь, вона має бар'єрну і противірусну дію. Але якщо мазі немає, то підійде будь-який жирний крем або вазелін. Віруси вони, звичайно, не вб'ють, але, принаймні, ускладнять їх проникнення.
5. Вітамін С
Вживайте шипшину! Вітаміну С в ній в кілька разів більше, ніж у цитрусових. Настій шипшини можна приготувати таким чином: 1 столову ложку сушених плодів шипшини (купіть в аптеці) залийте склянкою гарячої води і дайте настоятися 3-4 години. Випивайте півсклянки за півгодини до кожного прийому їжі.
6. Вітамінна суміш
Приготуйте дуже корисну вітамінну суміш. Пропустіть через м'ясорубку по 100 г кураги, родзинок, чорносливу, волоських горіхів, інжиру і 1 лимон з цедрою, попередньо видаливши з нього кісточки. Додайте 2-3 чайних ложки меду. Перемішайте всі інгредієнти і поставте в холодильник. Приймайте по чайній ложці 3 рази на день після вживання їжі. Мало того, що це корисно, це ще й дуже смачно!
7. Свіжовичавлений сік зранку
Дуже корисно з ранку випивати свіжовичавлений сік! Краще за все, якщо це буде сік з моркви, апельсина або грейпфрута.
8. Провітрювання
Частіше провітрюйте приміщення! Холодне свіже повітря допомагає боротися зі збудниками застуди. Не забудьте вийти з приміщення на час провітрювання.
Прес-центр ДОЗ ОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...