На Полтавщині міліція захищає дітей від порнографічної кіберзлочинності

До цього процесу правоохоронці залучають психологів, батьків та педагогів

Небезпечні форми і види кіберзлочинності правоохоронці Полтавщини останнім часом активно обговорюють з юними користувачами соціальних мереж на профілактичних лекціях. А з батьками, психологами і педагогами вони говорять про проблему розміщення у папках із загальним доступом кіно-, відеопродукції порнографічного змісту.

Щоб мінімізувати негативний вплив соціальних контактів у глобальній інтернет-мережі, 14 грудня заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю обласної міліції Поліна Ларіна провела зустріч із батьками учнів Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І.П. Котляревського.

Навівши приклади резонансних злочинів, учинених з використанням інтернет-технологій на Полтавщині, як то, ошуканство через фіктивні інтернет-магазини, сексуальне рабство в чаті, розшарювання відеозаписів зі сценами насильства, відзнятих на мобільні телефони тощо, представник міліції зупинилася на корисних порадах, покликаних убезпечити юнаків від серйозних наслідків.

Так, зокрема, Поліна Миколаївна окремо зупинилася на умовах, яких мають дотримуватися користувачі інтеренту для захисту приватної сфери. Найперше, це зведення до мінімуму особистої інформації.

— Чим менше приватних даних і фотографій діти розміщатимуть у соціальних мережах, тим безпечнішим буде користування і спокійніше буде вам, — зауважила заступник керівника ВЗГ УМВС, звертаючись до кількох сотень батьків, зібраних в актовому залі міського ліцею. — Оприлюднені одного разу в інтернеті дані важко контролювати, а ще складніше їх видалити, оскільки інформація залишається в базах даних.

Наголошуючи на приватній безпеці, Поліна Ларіна, звернула увагу дорослих на те, що користувач соціальних мереж може захистити свою приватну інформацію за допомогою технічних інструментів, які пропонують окремі сайти.

— Дитині необхідно пояснити, що особисті відомості (наприклад, адреса і дуже особисті фотографії) взагалі не повинні розміщуватися в зоні відкритого доступу соціальних мереж, — підкреслила вона і запропонувала батькам дізнатися якнайбільше про коло спілкування дитини, а також про інструменти безпеки (дозволити або заборонити доступ інших користувачів до свого профілю) та обов’язково обговорити це з юним користувачем.

Як зауважила представниця міліції, дитині, насамперед, потрібно роз’яснити, що соціальні контакти — це складний процес, який зобов’язує виявляти обачність в питанні особистої безпеки, а також передбачає відповідальність в частині дотримання чинного законодавства при прийнятті рішення щодо розміщення інформації, яка суперечить нормам суспільної моралі.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов