12:12, 29 жовтня 2015 р.
Полтавщина отримала 106 тисяч доз вакцини проти поліомієліту
В Полтаві стартував перший раунд імунізації дітей проти поліомієліту. Необхідність в імунізації виникла після виявлення вірусу поліомієліту у двох дітей на Закарпатті.
Полтавщина отримала 106 тисяч доз вакцини проти поліомієліту. Допомогу з вакцинами Україні надала Всесвітня організація охорони здоров’я.
«Щеплення буде проходить в 3 тури. Зараз, перші два тури, проходе щеплення дітей від 2 місяців до 6 років. Далі будуть проводиться щеплення для дітей до 10 років», - розповів директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак.
Щеплення для дітей буває двох видів: інактивоване – якщо у дитини ще не було жодного щеплення проти поліомієліту, та оральне – коли вже малюк мав інактивоване щеплення. В першому випадку вакцина вводиться внутрішньо у стегно. Оральна вакцинація вводиться у вигляді крапель в ротову порожнину.
«Якщо говорити про дітей, які не мали жодного щеплення проти поліомієліту, то на сьогодні по області ми вже провели інактивоване щеплення у 50% дітей. Що стосується крапельної вакцинації, то ми провели поки щеплення у 20% дітей. Але це робилося свідомо – щоб спочатку не розповсюдився активний вірус», - каже Лисак.
Щоб продемонструвати безпечність вакцинації Віктор Лисак привів до Полтавської дитячої поліклініки власну онучку, якій провели оральне щеплення.
Багато батьків занепокоєні ситуацією, коли вакцина може бути не якісною. В поліклініці завірили – в них дотримуються всіх правил зберігання вакцини. Крім цього, кожна вакцина має на собі «знак якості» - з правої сторони. Якщо він стане чорного кольору – значить вакцина зберігається невірно.
«Кожна мама може перевірити придатність вакцини, термін використання. Сертифікати на оральну та інактивовану вакцину в поліклініці є. Зберігається вакцина в холодильнику при температурі яка відповідає МОЗ – від 2 до 8 градусів. Кожного дня фіксується при яких умовах зберігається вакцина, - говорить завідувач Полтавської дитячої міської лікарні №1 Наталія Заморська. – Це додаткова імунізація до основного графіку. Симптоми самого захворювання проти поліомієліту можуть бути дуже різноманітні – і підвищення температури, і катаральні прояви. Але тяжкий поліомієліт тим, що вражається нервова система і ці ураження незворотні – дитина перестає пересуватися та розвиваються паралічі. Це захворювання не лікується. Єдине, що можна робити – профілактика».
Зараз в Полтавській дитячій міській лікарні №1, що по вулиці П.Юрченка, зробити щеплення можна з понеділка по п’ятницю. У вівторок та п’ятницю проводяться інактивована вакцинація. В понеділок, середу та четвер – оральна вакцинація.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:35
Вчора
12:27
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...