• Головна
  • Комітет виборців України відзвітувався про численні порушення під час підготовки до виборів
12:29, 27 жовтня 2015 р.

Комітет виборців України відзвітувався про численні порушення під час підготовки до виборів

Сьогодні, 27 жовтня, в будівлі ОДА речник координатора програм Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» в Полтавській області Марини Данник відзвітувалася про перебіг підготовки та самого процесу виборів до місцевих рад.

КВУ перед місцевими виборами провів у Полтавській області, як і по всій Україні, багато підготовчої роботи. У день виборів у Полтаві та області працювало 186 короткотермінових спостерігачів КВУ, які зафіксували понад 50 порушень різної тяжкості.

Також було надано близько 60 телефонічних консультацій, найскладніші питання переадресовувались на всеукраїнську гарячу лінію КВУ. Так, в області, як і по всій Україні відмічено численні порушення пов’язані з друком бюлетенів. Через затягнення термінів реєстрації кандидатів, спричиненого оскарженнями відмов у судах, було затягнено процедуру друку бюлетенів. Через це друк здійснювався в короткі терміни й подекуди з помилками.

Відомий прецедент, коли у Полтаві було зіпсовано 237 тис бюлетенів на вибори до міської ради, які було вчасно передруковано та замінено.(Замість міської організації політичної партії «Совість України» у бюлетені було зазначено обласна) У Лубнах також було допущено ряд помилок у бюлетенях на вибори міського голови була помилка в даті народження кандидата діючого міського голови Олександра Грицаєнка. Ці бюлетені були вчасно передруковані.

Інша помилка була в бюлетенях на вибори до міської ради, де було зазначено «районної». Цю помилку виправили вручну і завірили печаткою, обійшлись без передруку бюлетенів.

Також полтавській КВУ повідомили, що у Пирятині було вилучено 589 бюлетенів на вибори до міської ради через відсутність у списку кандидата в депутати Аліни Мірошніченко (політична партія БПП «Солідарність»). Ці бюлетені було визнано недійсними.

У зв’язку з масовістю подібних порушень по всій Україні КВУ пропонує ввести норму щодо забезпечення централізованого друку бюлетенів для місцевих виборів, які б включали системи захисту. Ще одни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #Данник #КВУ #вибори
Оголошення
live comments feed...