Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці

Мати трьох дітей з Луганська Ірина Васильченко розповіла ГромадськомуТБ.Полтава про те, чому залишила рідний дім, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці.

Ірині Васильченко 37 років. У червні 2014 року вона народила третю дитину. У цей же час в Луганськ почала заїжджати військова техніка, розгорнулися бойові дії, стрілянина, авіанальоти. Якийсь час мати з дітьми переховувалася в підвалі, проте згодом зрозуміла, що залишатися в місті надто небезпечно. Одного разу, коли за ніч сирена тривоги пролунала 15 разів, Ірина вирішила залишити все та сісти на найближчий потяг до Києва. Проте до столиці вона так і не доїхала – на станції в Полтаві її разом з трьома дітьми зустріли волонтери та запропонували допомогу.

Спочатку сім'я проживала в гуртожитку, потім житло надала  благодійна організація «Світло надії». Проте згодом житло довелося шукати власними силами.

Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-1

На проживання держава щомісяця виділяє 2400 грн. На ці кошти Ірина орендує приватний будинок разом і з ще однією сім’єю. Умови проживання залишають бажати кращого, проте Ірина не скаржиться: в цілому тут є все для нормального існування.

Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-2 Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-3 Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-4

 У вітальні чимало дитячих іграшок – усе це допомога волонтерів.

Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-5 Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-6

Старший син Ірини Костя вступив до місцевого училища, молодший Даня відвідує школу в Яківцях. Тут діти знайшли нових друзів, але і старих не забувають – підтримують спілкування через Інтернет. Надворі Ірина висадила деякі овочі. Таким чином вимушені переселенці пристосовуються до нового місця.

Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-7 Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-8

Головне, на що сподіваються – що нарешті настане перемир’я, і вони зможуть повернутися додому. «Ми ж не можемо постійно змінювати квартири», – жаліється Ірина. А поки переймаються тим, аби лишень не відмінили виплати на житло.

Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-9

Детальніше про те, як живеться переселенцям у Полтаві, дивіться у відеосюжеті ГромадськогоТБ.Полтава.

Переселенка з Луганська розповіла, як опинилася в Полтаві та адаптувалася на новому місці, фото-10

«Життя з нової сторінки» – цикл програм, присвячений проблемам тимчасово переміщених осіб, що нині перебувають на Полтавщині.

Інформаційна кампанія «Життя з нової сторінки» проводиться ГО «Полтавське Громадське Телебачення» в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

Гомадське ТБ. Полтава
Полтава переселенка Луганськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі