• Головна
  • Про архітектуру Полтави минулих століть можна дізнатися в педуніверситеті
11:00, 14 грудня 2011 р.

Про архітектуру Полтави минулих століть можна дізнатися в педуніверситеті

У Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г.Короленка сьогодні відкривається виставка світлин архітектури 19-20 століть.

Ідея належить старшим викладачам кафедри образотворчого мистецтва Віктору та Олександру Бабенкам та виладачу фізико-математичного факультету Олегу Безверхнього.

До кожної світлини додаються анотації про коротку біографію тієї чи іншої будівлі. Наприклад, на світлині першого корпусу ПНПУ читаємо: «Науковий заклад бере початок від учительського інституту, заснованого у 1914 році. У липні 1919 року його було перетворено на Педагогічний інститут, який увійшов до складу нинішнього педуніверситету у 1921 році. Перший навчальний корпус університету розташований в будинку, який був споруджений у 1903 році як чоловіча гімназія №2 у Полтаві».

На іншій світлині бачимо іподром. Заснований за ініціативи Полтавського товариства випробування коней. Діяв з 1852 до 1927 року на Сінній (Ярмарковій) площі. Зараз це територія стадіону Ворскла. Перші змагання на іподромі відбулися у червні 1853 року. У 1910 році з іподрому стартував літак Фарман відомого російського авіатора С.Уточкіна, на якому він здійснював перші польоти над містом та його околицями».

«Будинок Полтавського губернського земства, споруджений в українському народному стилі у 1903-1908 роках за проектом архітектора Василя Кричевського, Шершова та Ніколаєва.

У 1920 році приміщення було передано Центральному пролетарському музею Полтави. У 1943 році зруйноване. Відбудова здійснена в 50-х роках минулого століття. Зараз там знаходиться Полтавський художній музей».

«Полтавський просвітницький будинок ім. М.Гоголя споруджений у 1901 році за проектом архітектора О.Трамбицького у стилі неоренесансну. З 1919 по 1929 рік в ньому відбувалися вистави Полтавського оперного театру. В 1936 році приміщення було передано Полтавському театру ім.. В.Гоголя. Під час Великої вітчизняної війни зруйноване. Зараз там знаходиться кінотеатр Колос».

«В теперішньому будинку зв'язку у 1912 році розміщалася Полтавська жіноча художньо-реміснича школа ім. С.Хрульова. Приміщення збудоване на кошти самого Хрульова, голови правління Полтавського земельного банку.

У 1923 році школу перетворили на індустріально-технічну професіональну школу, де навчали килимарству, ткацтву та вишивці. Пізніше будинок передали філологічному факультету інституту народної освіти».

На виставці представлено 50 світлин, які виготовлені завдяки комп'ютерним технологіям із листівок, які надійшли із приватних колекцій, зокрема батька Віктора Бабенка - Савелія Бабенка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...