• Головна
  • У Полтаві лікарів «Швидкої» викликають для уколів
09:00, 14 грудня 2011 р.

У Полтаві лікарів «Швидкої» викликають для уколів

У Полтаві почастішали випадки, коли лікарів швидкої екстреної допомоги викликають для виконання медичних процедур.

– Полтавці телефонують до станції швидкої медичної допомоги, що наші лікарі зробили ін’єкції чи інші медичні процедури, – розповів Олександр Лавренко, головний лікар станції швидкої медичної допомоги у Полтаві. – Такі процедури повинні робити дільничні лікарі чи відповідальні за це медсестри, але ж не лікарі швидкої. Також полтавці можуть викликати невідкладну медичну допомогу, яка зможе допомогти в різних не екстрених випадках.

Бригаду швидкої медичної допомоги викликають у конкретних випадках:

втрати свідомості; судом; раптового розладу дихання; раптового болю в грудинній клітці; гострого болю в черевній порожнині та поперековому відділі; головного болю, що супроводжується запамороченням та нудотою; порушенням мовлення, слабкості в кінцівках, що виникли раптово; гіпо- та гіперглікемічної коми; гіпертермічного синдрому; зовнішньої кровотечі, блювання кров’ю; ознак гострого отруєння; порушення перебігу вагітності (передчасних пологи, кровотеча, інше); анафілактичної реакції, спричиненої різними чинниками, в тому числі укусами комах; укусів змій; укусів тварин; усіх видів травм; нещасних випадків; теплового удару, переохолодження; асфіксії всіх видів; гострих психічних розладів; інших станів які загрожують життю та здоров’ю людини. Громадяни зобов’язані забезпечити бригаді безперешкодний доступ до хворого чи постраждалого, а саме ізолювати тварин, за можливості сприяти в транспортуванні хворого в санітарний автомобіль.

Бригада не виїжджає:

До хворих для виконання планових призначень дільничного лікаря (ін’єкцій, крапельниць, перев’язок та інших призначень); до хворих, які перебувають під наглядом дільничного лікаря з приводу хронічних захворювань і стан яких не вимагає надання екстреної (невідкладної) медичної допомоги; до хворих для надання стоматологічної допомоги, окрім випадків невідкладної стоматології; для видалення кліщів; для видачі квитків непрацездатності, виписування рецептів і заповнення будь-яких довідок, у тому числі про стан здоров’я,  а також для складання судово-медичних висновків; для транспортування трупів у патолого-анатомічні відділення і бюро судово-медичної експертизи.

Невідкладна медична допомога надається медичним персоналом 1, 2, 3, 4 міських клінічних лікарень та обласної лікарні. Ця допомога надається у будні – із 16 до 22 години, а у вихідні та свята – із 10 до 22 години.

1МКЛ – 676287

2 МКЛ – 74323

Обласна лікарня – 73437

3 МКЛ – 688392

4 МКЛ – 632595

Полтавці можуть отримати консультації у кардіологічному центрі станції швидкої допомоги за телефоном 56-38-98.

Також консультацію лікаря можуть отримати по телефону 56-14-48.

Довідкова служба станції швидкої допомоги працює в робочий час за телефоном 7-38-88.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...