• Головна
  • Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО)
15:34, 13 грудня 2011 р.

Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО)

Другий поверх на вулиці Жовтнева, 3 рік тому передав Спілці художників Полтавщини мер Андрій Матковський. Тепер митці просять мера Олександра Мамая не виселяти їх на Половки і пропонують за це кілька іміджевих проектів

З цього приводу забажав публічно висловитися художник Олександр Келим. Він — один із 9-ти митців, які мають майстерні в орендованому приміщенні загальною площею 289 кв. м. У Спілці художників області загалом 70 членів, у більшості із них є майстерні.

За словами митця, минулого року на честь 40-річчя Спілки художників Полтавщини їй був переданий у пільгову оренду другий поверх на вулиці Жовтнева, 3. Відбулося це урочисто, у Художній галереї. Олександр Келим говорить, що це перше більш-менш пристосоване приміщення, оскільки до цього митцям давали будівлі у напіваварійному стані, споруди під знос, тому вони часто міняли «місце дислокації».

Протягом останнього року художники зробили деякий ремонт у приміщеннях на Жовтневій, 3. У першу чергу виділили 10 тис. грн. для ремонту даху, який протікав. Окрім пільгової оренди, митці сплачують комунальні платежі. Приміром, опалення кімнати у 30 кв. м коштує їм 117 грн. на місяць.

І ось нещодавно від начальника управління комунальним майном Полтави надійшов лист, що це приміщення просять звільнити, тому що у ньому «є потреба полтавської громади».

Олександр Келим говорить: той факт, що приміщення розташоване в центрі міста у привабливому районі не покращує ситуацію із ним самим. Його намагалися продати ще за попередньої влади, але не вийшло. Другий поверх будівлі на Жовтневій, 3 у поганому стані, крім того, тут немає бетонних перекриттів між поверхами — там розміщені балки, між якими прокладені мати із рогози і штукатурка. Саме тому підлога «гуде» під ногами, її неможливо вирівняти. Художники на такі дрібниці не зважають, бо вони люди творчі. А от якщо приміщення викуплять люди прагматичні, то захочуть відремонтувати його — та чи дозволять це зробити власники п’яти розкішних квартир на першому поверсі?

Художникам замість просторого приміщення у центрі обіцяють менше за розмірами і на Половках — віддають колишнє приміщення пошти на Великотирнивській. Але там мало вікон, погане освітлення.

Полтавські художники звертаються особисто до Олександра Мамая із проханням залишити за ними приміщення на Жовтневій. Натомість обіцяють реалізувати багато проектів на користь громади обласного центру.

— Звичайно, місце дуже гарне — в історичній частині Полтави, поруч Соборний майдан і садиба Котляревського — така туристична частина міста, культурологічна. Як ми сюди в’їхали, у нас відразу ж з’явилися нові ідеї. Ми організувалися у творче об’єднання «Соборність» при Спілці художників і провели дві акції. На Пасху провели акцію «Розмалюй писанку». Макети яєць на великих підставках розташували на Соборному майдані і діти розмальовували їх. Потім провели в Краєзнавчому музеї виставку «Полтавська битва — простір після бою». Це як продовження тієї, коли відзначали ювілейну річницю Полтавської битви під гаслом «Мистецтво замість гармат». Була думка зробити бієнале спільно з петербурзькими художниками. Тоді, до 300-ої річниці, не було часу, але ми провели із ними переговори і вони підтримують цю ідею. Є також сенс залучити шведів і зробити виставку міжнародного рівня Полтава — Санкт-Петербург — Стокгольм, — розповів Олександр Келим.

Також у полтавських художників народилася цікава ідея зробити «Культурно-туристичний променад» від Корпусного парку до Соборного майдану. Тобто за принципом Сум облаштувати центральну вулицю міста в одному стилі із встановленням великої кількості лав. Спілка художників області навіть знайшла спонсорів для цього.

Серед інших проектів полтавських митців — щотижневі дні відкритих дверей. Туристам та й пересічним полтавцям буде цікаво зайти, поспілкуватися із художниками, побачити їхні творчі майстерні.

Але всі ці ідеї, звичайно, мають сенс тоді, коли художники зможуть безпосередньо долучитися до їхньої реалізації. Із спального району це зробити буде важко.

Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО), фото-1
Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО), фото-2
Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО), фото-3
Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО), фото-4
Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО), фото-5
Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО), фото-6
Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО), фото-7
Полтавських художників міська влада виселяє із приміщення у центрі (ФОТО), фото-8
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...