• Головна
  • Сонячна енергія допомагає економити полтавцям на освітленні під’їзду
Реклама
11:17, 22 жовтня 2015 р.

Сонячна енергія допомагає економити полтавцям на освітленні під’їзду

Реклама
Нещодавно на даху одного із будинків Полтави на вулиці Великотирнівській, 25/2 з’явилася технологічна обнова – кілька сонячних панелей.

Придбання корисне, яке допомагає не тільки освітлювати весь під’їзд будинку, а ще й робити це безкоштовно за рахунок природної та невичерпної енергії сонця. Лев Жиденко – за встановлення сонячних батарей насамперед у житлових будинках та комунальних установах

Впровадження цієї енергозберігаючої технології у звичайному полтавському будинку стало можливим передовсім завдяки завзятості його мешканців. Жителі цієї 14-поверхівки навесні взяли учать у Толоці, організованій відкритою громадською платформою «Нова Полтава», і перемогли. Тож встановлення сонячних батарей стало винагородою.

До слова, такі батареї встановили вперше у всій Полтаві на багатоповерхівці.

– Ми зробили справу, яка залишиться в історії. Встановлення сонячних батарей, використання безкоштовної енергії на користь жителів міста – унікальна подія, є чим гордитися і що ставити в приклад, – зазначив Лев Жиденко, лідер відкритої громадської платформи «Нова Полтава», під час зустрічі із мешканцями будинку.

dsc_0280

Для того щоб заходи із енергозбереження були ще більш ефективними, усі лампочки в під’їзді замінили на економні. Крім того, встановили датчики руху, тож світло горить тільки тоді, коли це потрібно. Мешканці говорять, що раніше заради економії доводилося і пізно вночі виходити вимикати світло.

Мешканці будинку вдячні Левові Жиденку за інновацію

– За місяць у будинку нагорало доволі багато кіловат. При ціні 79 копійок отримували щомісяця рахунок на півтори тисячі гривень. Тепер ці кошти ми економимо. А найголовніше – бачимо тих людей, які замість порожніх балачок працюють для міста і виконують свої зобов’язання перед громадою, – розповів Анатолій Лисенко, організатор Толоки у цьому будинку.

На освітлення громадських місць мешканці будинку витрачали 20 тисяч гривень на рік.

До речі, усі роботи з монтажу та підключення сонячних батарей виконувала полтавська фірма. За підрахунками спеціалістів, проект повністю себе окупить за три роки.

– У цивілізованих країнах масово відбувається перехід на «зелену енергетику», і влада надає цьому велике значення, виділяє дотації. Ці батареї недешеві, але їхнє встановлення себе окупить досить швидко, – наголосив Лев Жиденко. – Такі проекти потрібно впроваджувати у Полтаві, зокрема для освітлення комунальних установ, житла полтавців. Це є дієвим, і ми можемо переконатися в цьому вже зараз на прикладі цього першого будинку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Жиденко #сонячні батареї #будинок
Оголошення
live comments feed...