• Головна
  • Міліція оприлюднила подробитці затримання групи наркоділків
14:59, 10 серпня 2009 р.

Міліція оприлюднила подробитці затримання групи наркоділків

02 серпня співробітники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Головного управління та Полтавського міського управління, опісля реалізації низки спеціальних заходів, затримали злочинну групу наркоділків у складі 8-ми осіб, які виготовляли і збували на території м. Полтави наркотичні засоби.

Одразу після затримання членів злочинної групи співробітники міліції провели 11 санкціонованих обшуків в Полтавському районі та у м. Полтаві, в результаті яких вилучили наркотичні засоби, посуд для їх виготовлення і майно, приналежність якого наразі з'ясовується.

Як повідомив начальник Головного управління МВС України в Полтавській області Михайло Цимбалюк: «Чіткий рольовий розподіл функцій учасників злочинної групи і злагодженість дій співучасників, передбачені усним планом, розробленим організатором групи, дозволив зловмисникам налагодити процес виготовлення і реалізації на «ринку наркоспоживачів» розчину опію (відомого у середовищі наркодилерів і споживачів під однойменною назвою «ширка») та психотропної речовини – первітину (знаної як «вінт»)».

Досвід учасників групи цілком відповідав основній меті її діяльності. Бажання здобувати легкі і водночас великі гроші від збуту наркотичних засобів об'єднало кримінальні таланти вісьмох людей.

Групу наркодилерів очолювала 42-річна жінка. Свій авторитет в колі співучасників організаторка здобула за жорсткий норов і «безцінну кримінальну школу». За 19 років незаконної діяльності шефиня «нажила» 5 судимостей, чотири з яких, пов'язані з вчиненням злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів і одна – з крадіжкою чужого майна.

Відповідно до розробленого плану дій членів злочинної групи, безпосередньо організаторка заздалегідь з'ясовувала деталі «укладання угод купівлі-продажу» наркотичних засобів з клієнтами. Зокрема, володіючи вичерпною інформацією про умови та обставини (місце, час) вчинення злочинів, організаторка надавала вказівки щодо їх вчинення учасникам групи, до складу якої входило 3 жінки і 5 чоловіків. Вона ж підшукувала учасників групи, розподіляла між ними ролі і здійснювала загальне керівництво іншими співучасниками.

Згідно розробленого плану за створення належних умов для виготовлення та зберігання наркотичних засобів відповідав пособник. За «кваліфікаційним рівнем» 39-річний чоловік не уступав керівнику групи – з 1994 по 2008 рік його було притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення п'яти злочинів: дві судимості пособник набув за причетність до незаконного обігу наркотичних засобів, по одній – за незаконне заволодіння транспортним засобом і протидію законній господарській діяльності. Виконуючи другу за груповою ієрархію роль, чоловік отримував свою «долю» за надання власної квартири в якості «підпільної лабораторії-складу».

За виготовлення наркотичних засобів безпосередньо відповідав варщик і збувач в одній особі – 25-річнй чоловік з 4 судимостями: одна з яких – за зберігання наркотичних засобів, дві – за вчинення крадіжок і одна – за грабіж. Необхідні інгредієнти варщик купував за кошти, які виділяла організаторка. Частину готового «продукту» варщик віддавав організаторці, яка самостійно розподіляла наркотичні засоби між іншими збувачами; решту – збував самостійно. Власне кажучи, готовий продукт споживали й усі без виключення учасники групи.

Завдання п'яти інших членів групи (четверо з яких знаються на незаконному обігом наркотиків з власного досвіду) полягало здебільшого у розповсюдженні ширки і первінтину відповідно до завчасно визначеної організаторкою схеми.

На щастя в далекоглядні плани спільників втрутилися правоохоронці.

В результаті обшуків у наркоділків вилучено 1 кг макової соломки, більше 100 мл «ширки», 16 мл первітину, а також більше 300 пігулок лікарського засобу «Терафун», який використовується для виготовлення психотропної речовини – первітину; 2 мл лікарського засобу «Сибазон», 1 л розчинника і кустарне обладнання для виготовлення наркотичних засобів. Загальна вартість вилучених наркотичних засобів, у розрахунку цін «чорного» ринку, складає близько 7 тис. гривень. Окрім того, під час обшуків вилучені близько 100 г золотих виробів, кольоровий телевізор, DVD- програвач, комп'ютер, 15 мобільних телефонів, приналежність яких підлягає встановленню.

Наразі відносно співучасників порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту, а також збут наркотичних засобів і психотропних речовин). Санкція вказаної статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Оскільки обов'язковим додатковим видом покарання за вчинення вказаного злочину Кримінальним законом передбачено конфіскацію майна, накладено арешт на однокімнатну квартиру організатора злочинної групи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...