Анемія, втома, неврологічні проблеми та захворювання шкіри – це неповний перелік проблем, які може викликати дефіцит вітаміну B. Збалансоване харчування та вживання спеціальних добавок забезпечує достатню кількість цих вітамінів. Продукція від онлайн-платформи HealthFit підійде для осіб із особливими захворюваннями або дієтичними обмеженнями. Завітавши в каталог, вдасться вибрати високоякісну добавку вітаміну B самостійно або за допомогою менеджера.

Які функції виконує вітамін B в організмі

Існує група з восьми водорозчинних вітамінів, до складу яких входить вітамін B, граючи вирішальну роль у підтримці загального здоров'я. Розгляньмо функції кожного вітаміну B:

- B1 (тіамін) допомагає перетворювати вуглеводи в енергію, підтримує нервову та когнітивну функцію.

- B2 (рибофлавін) відіграє ключову роль у метаболізмі жирів, білків і вуглеводів, допомагає зменшити окислювальний стрес, беручи участь у регенерації антиоксидантів.

- В3 (ніацин) необхідний для перетворення вуглеводів, жирів і білків в енергію, сприяє здоров'ю шкіри, підтримує правильну роботу травної системи.

- В5 (пантотенова кислота)має вирішальне значення для синтезу коензиму А, бере участь у синтезі стероїдних гормонів.

- В6 (піридоксин) – важливий для процесу метаболізму амінокислот і синтезу нейромедіаторів, підтримує здоров'я мозку та когнітивну функцію.

- B7 (біотин) відіграє роль у метаболізмі вуглеводів, жирів і білків, підтримує здоров'я шкіри, волосся та нігтів.

- B9 (фолат або фолієва кислота) необхідний для синтезу та відновлення ДНК, а також для поділу клітин, важливий для формування здорових еритроцитів.

- B12 (кобаламін) необхідний для виробництва еритроцитів і запобігання анемії, потрібний для підтримки здоров'я нервової системи та синтезу мієліну.

В складі яких продуктів є вітамін B

Вітаміни групи В містяться в різних продуктах харчування:

- Цільнозернові продукти: коричневий рис, вівсяні пластівці та цільнозерновий хліб.

- Бобові: квасоля, арахіс, фісташки, нут, мигдаль, сочевиця та горох.

- Горіхи та насіння: насіння соняшнику, насіння льону та арахіс.

- Молочні продукти: молоко, йогурт, сир.

- М’ясо: яловичина, свинина, курка, індичка і баранина.

- Зелені овочі: шпинат, брокколі, капуста, листя салату, авокадо та спаржа.

- Риба: тунець і лосось.

- Картопля, яйця, банани, цитрусові.

Не завжди вдається вчасно та збалансовано вживати перелічені продукти. Тому компанія HealthFit пропонує замовити на сайті якісний вітамін B від надійних виробників.