Серед усіх навушників повнорозмірні моделі займають майже половину ринку, і на те є декілька причин. Вони доволі універсальні з погляду посадки та комфорту використання. Якщо правильно підібрати навушники з відповідними розмірами амбушур, вони не будуть давити на вуха, а вага рівномірно розподілиться на голові, не завдаючи дискомфорту. По-друге, порівняно з іншими моделями, саме повнорозмірні навушники забезпечують найкращий рівень пасивної звукоізоляції, оскільки перекривають не лише слуховий канал, але й зону довкола вуха, нівелюючи такий ефект як “кісткова провідність звуку”. До всього, великі чаші дозволяють експериментувати з розмірами та типами динаміків, звуковими камерами та іншими налаштуваннями. Якщо відкрити каталог повнорозмірних навушників: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?headp_tip_naushnikov=44, то можна побачити майже сімсот варіантів в досить широкому ціновому діапазоні. В цьому матеріалі ми розглянемо деякі характеристики, на які варто звертати увагу при виборі, щоб не витратити гроші на вітер.

Як вибрати повнорозмірні навушники

Для початку варто розібратися з типом підключення. На вибір доступні як класичні провідні моделі, так і бездротові. Останні пропонують значно ширший функціонал, завдяки вбудованим акумуляторам та електроніці. В першу чергу мова йде про технологію активного шумозаглушення ANC, яка значно підвищує комфорт власника в шумних приміщеннях, коворкінгах чи в транспорті. ANC працює за рахунок вбудованих мікрофонів та спеціальних алгоритмів, які аналізують зовнішні звуки, та відтворюють в динаміках такий самий звук, але в протифазі. Слід зауважити, що не завжди ці алгоритми працюють ефективно, то ж варто спробувати різні варіанти від кількох виробників. Додатково бездротові навушники оснащені органами керування просто на чашах, це або фізичні кнопки або сенсорні панелі. Це дозволить відповісти на дзвінок чи перемкнути трек не дістаючи телефон з кишені. Але є й недоліки. Якість звучання безпровідних навушників впирається в можливості кодеків Bluetooth, а вони доволі обмежені порівняно з класичним кабелем.

Декілька слів про тип акустичного оформлення. Навушники бувають відкриті і закриті. Різниця полягає в структурі зовнішньої чаші навушника. Якщо вона суцільна, то навушники називаються закритими. Якщо має отвори для виходу надлишкового звукового тиску, то відповідно відкритими. Вибір залежить від ваших смакових вподобань. Закриті моделі характеризуються більш насиченим та басовитим звучанням. Відкриті демонструють легшу подачу, менше навантажують слух, але при цьому вони повністю позбавлені звукоізоляції, тобто всі довкола будуть чути вашу музику, і навпаки. Вони краще підходять для домашнього використання, тоді як закриті є оптимальним вибором для вулиці, або якщо ви живете не самі, і не хочете зайвий раз турбувати своїх співмешканців.

Ще важливим параметром при виборі навушників є імпеданс, або опір навушників. Цей параметр не впливає напряму на якість звуку, але чим більший імпеданс, тим потужнішим має бути джерело звуку. Для телефону бажано обирати навушники з імпедансом до 32-40 Ом, для комп'ютера не більше 80. Моделі з більшим опором вимагатимуть спеціального підсилювача для повноцінної роботи. До речі, звучання напряму залежить від якості ЦАП та підсилювача. Тому купуючи дорогі навушники, потурбуйтеся про відповідного рівня джерело звуку, інакше ви не розкриєте їхній потенціал. І на завершення основне правило. Старайтеся тестувати повнорозмірні навушники перед тим, як купувати. Зайдіть в магазин, поміряйте декілька моделей, послухайте в них знайомі треки, оцініть звучання, комфорт посадки, якість матеріалів, і лише тоді робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.