З настанням холодів активно зростає кількість випадків ГРЗ та ГРВІ. І щоб знизити ризик поширення та розвитку таких інфекцій, дуже важливо дотримуватися елементарних правил гігієни, зокрема регулярно мити руки. А коли миття неможливе, усунути потенційні віруси зі шкіри допоможуть антисептики. Популярність цих засобів зросла до великих масштабів ще період епідемії коронавірусу. Але при цьому далеко не всі знають, як їх правильно вибирати та на що звертати увагу.

Антисептик для рук

Найкращий антисептик для рук: особливості складу

Звісно ж, вибираючи антисептик для рук, потрібно насамперед вивчити склад такого засобу. Зокрема, одними з найпопулярніших є кошти на спиртовій основі – вони діють швидко та ефективно, а після застосування випаровуються зі шкіри без сліду. Спиртові антисептики справді чудово справляються з патогенами, але потрібно враховувати деякі нюанси. У складі таких коштів може бути:

  • ізопропіловий спирт - його концентрація повинна становити не менше 60%, наприклад, як у Манорм Color;
  • етиловий спирт - він повинен мати концентрацію не менше 55%, як в антисептиці Манорм Експерт;

Також склад антисептиків може бути комбінованим. Зокрема спирт часто поєднують з четвертинними амонієвими сполуками, як у засобі Манорм, або феноксіетанолом, як у хірургічному антисептику Нор-Ультра. У цьому випадку концентрація спиртового компонента може бути меншою.

Розглядаючи склад засобу, важливо також звертати увагу на наявність у ньому зволожувальних та пом'якшувальних компонентів. Це може бути пантенол, гліцерин або обидві ці речовини. Без них антисептик сильно сушитиме руки, що при частому використанні може стати причиною появи тріщин та дерматиту.

Які ще аспекти необхідно враховувати при покупці антисептика?

Збираючись купити антисептик на руки, обов'язково зверніть увагу на форму випуску. Антисептик може випускатися у вигляді:

  • спрею - подається на руки під тиском, що дає можливість використовувати маленьку порцію для обробки значної площі шкіри;
  • рідини - нічим принципово не відрізняється від спрею, але подається не під тиском, а через дозатор;
  • гелю - має густішу структуру, випаровується трохи повільніше, але водночас менше сушить шкіру.

Також, звичайно, потрібно підібрати оптимальний обсяг. Для сумочки або як кишеньковий варіант достатньо 50 мл, а для громадського місця або медичного закладу краще вибрати об'ємніший засіб — на 0,5 л або на 1 л. Також виробники пропонують антисептики у ємностях по 5 л, їх можна ділити на порції так, як це зручно.