Уявіть собі, що якось вам в далекому минулому сказали, що ви можете вивчитися на сомельє, і ви проводили б дні, п'ючи вино та смакуючи їжу. Ви б, напевно, двічі подумали про вивчення фінансів (чи іншої професії):)

Поєднання вина та їжі може бути настільки складним, що вони винайшли професію, єдиною метою якої є поєднати все правильно, знайти баланс та ідеальний метч. 

Можливо, вже надто пізно робити кар’єру, але ще не пізно покращити свою гру з поєднаннями. Підбір їжі та вина відповідає правилу 80/20, тож якщо ви дотримуватиметеся цих простих порад, у вас буде успіх...

Жирність

Чим жирніше блюдо, тим міцніше червоне вино. І ми говоримо про якісний червоний м’ясний жир, як-от соковитий стейк Ваг’ю, а не про оброблений тип жиру, який міститься в таких продуктах, як густі коктейлі. В більш міцних червоних винах дубильних речовин більше, а власне саме вони і “прорізають” жирність страв та балансують смак. Що таке дубильні речовини? Це сполуки в шкірці та кісточках винограду, які роблять вина терпкими. Вони прорізають жирність і дозволяють відчути якість та смак м’яса. 

Різні сорти винограду мають різний вміст цих дубильних речовин, тому важливо обрати вина, що мають їх високий вміст. Обирайте Шираз, Каберне Савіньйон або Мальбек - з цими винами ви точно не прогадаєте. Особливу увагу зверніть на Мальбек - він наче створений для супроводу м’ясних страв і саме його аргентинці обирають як партнера до стейків.

Кислотність

Один із важливих і ключових факторів. Варто правильно підібрати кислотність, інакше або ваша їжа, або ваше вино будуть домінувати над іншими. Тому, якщо ви їсте будь-які італійські страви на основі помідорів або в’ялене м’ясо в іспанському стилі, дотримуйтесь червоних вин, таких як Санджовезе чи Темпранільйо, або білих, як Шенен Блан. Вони мають природний вищий рівень кислотності. 

Тому в цьому випадку важливо обрати рівносильного по кислотності партнера, який не буде перебивати чи “не дотягувати” по кислотності.

Гострі страви

Хитрість зі спеціями полягає в тому, щоб протиставити їм трохи солодкості. Чому так? Залишковий цукор в злегка солодкому вині компенсує і поглинає частину капсаїцину (речовина, що відповідає за гостроту,пекучість), дозволяючи вам відчути основний смак як вашої смачної страви, так і вина. Тобто саме солодкість вина подавляє надмірну гостроту страви, балансуючи її смак.

Напівсолодкі/солодкі рислінги — ваш найбезпечніший вибір. Саме вони чудово поєднуються з гострими стравами азіатської кухні, а також красиво доповнюють багатий та пряний смак страв.

Трави та спеції

Такі кухні, як індійська, марокканська, мексиканська, потребують вин, які можуть зрівнятися з ними на арені смаку та з їх смаковим багатством. Такі вина, як червоний гренаш або біле віоньє, мають більше трав’яного смаку та можуть гарно збалансувати ці страви. Вони також мають багатий смаковий профіль та необхідні відтінки у смаку.

Якщо ж ви оберете більш витончене та тендітне вино, з дуже тонкими смаковими нотами, то воно просто загубиться на фоні колоритних та багатих страв.
Таким блюдам необхідний рівносильний партнер, тому і обирайте відповідні багаті вина з необхідними характеристиками.

І пам’ятайте: якщо нічого не допомагає, шампанське поєднується майже з усім, і ви завжди почуватиметеся рок-зіркою, відкриваючи пробку.

Але цей лайфхак як запасний варіант на крайній випадок:)