Перед тим, як зайнятись гроверством, варто розібратись з деякими видами коноплі, аби розуміти, який посівний матеріал обирати. На сайті https://chu-seeds.com.ua/ можна зустріти два види насіння канабісу – сатіва та індика. Обидва види мають деякі суттєві відмінності, які впливають на вибір гровера.

Отже, відмінності полягають у наступному:

  • Сатіва. Рослини високі, іноді можуть сягати 5 метрів у висоту, через особливе розташування гілок добре помітний стовбур, а листя відрізняються продовгуватою формою. При вживанні сатіви спостерігається тонізуючий ефект, покращується апетит, з’являється бадьорість, відчуття ейфорії;
  • Індика. Відносно невисокі рослини пірамідальної форми, з широким листям, що має більш темний колір у порівнянні з сатівою. Ефект від індики – розслаблення, спокій, проходить біль та судоми, покращується сон.

Такі протилежні ефекти від вживання обумовлені тим, що у сатіви більший вміст ТГК, який і дає відчуття ейфорії, тоді як у індики більше міститься КБД, який відповідає за розслаблення, виступає природним спазмолітиком.

Що вирощувати з цих двох видів?

Тут все залежить від задач, які ставить перед собою гровер. Якщо він хоче отримати певний ефект, то потрібно вибирати насіння коноплі того сорту, яке й забезпечить очікуваний результат.

Щодо до процесу вирощування, то він практично не відрізняється. Якісне насіння однаково буде проростати, догляд за рослинами обох видів теж майже ідентичний. Однак варто враховувати, що шишки індики мають більший вміст смол, а тому сильніше відчувається їх запах. Відповідно, потрібно подбати про гарну вентиляцію, аби у приміщенні не стояв характерний аромат, від якого може заболіти голова. З іншого боку, сильний запах відлякує паразитів і комах, тому догляд за індикою легший. Та й взагалі цей вид коноплі невибагливий до умов, тому добре підходить для новачків.

Сатіва любить сонце, гарне освітлення та теплу температуру. Враховуючи висоту, яку може сягнути доросла рослина, ця конопля краще підійде для вирощування на відкритому повітрі, або ж у приміщенні з високою стелею, при цьому її потрібно саджати в об’ємний горщик. Варто потурбуватись і про захист сатіви від комах, хвороб і паразитів за допомогою спеціальних засобів, які використовують садоводи.