Де сонце, певна річ, там необхідно встановити парасольку. Так, але як знайти ідеальну модель? Якому розміру аксесуару надати перевагу? З поліестеровим полотном чи акрилом? Спеціально для Вас ми сьогодні спробуємо проаналізувати усі найбільш популярні види та віднайти той самий найкращий варіант, наприклад, як на сайті https://villagrazia.ua/ua/outdoor/umbrella-patio!

Яку поверхню потрібно захистити парасолькою?

Перший аспект, який слід враховувати при виборі парасольки, це, звичайно, поверхню, яку потрібно захистити від сонця. Це для того, щоб захистити стіл під час їди, щоб затінити простір товариства чи неробства? У вас маленький балкон чи велика тераса? Вирішальні питання, особливо важливі при виборі форми парасольки. Оскільки парасолька повинна мати правильну форму та бути достатньо великою, щоб захистити всю відповідну поверхню. Тоді ми говоримо про «розмах» або «поверхню затінення». Наприклад, квадратна парасолька зі стороною 4 х 3 метра має тіньову поверхню 12 м2.

Кругла ідеально підходить для невеликих приміщень і круглих столів. Квадратну або прямокутну парасольку простіше розмістити на терасі, в кутку або вздовж стіни, над столом. Вона підходить як для маленьких, так і для великих приміщень. Зауважте, що зараз є моделі XXS, напів прямокутні або напівкруглі, щоб охопити навіть дуже невеликі ділянки простору.

Як на рахунок мобільності аксесуару?

  1. Пряма парасолька є символічною моделлю. На ринку є вертикальні парасольки початкового рівня, від невеликих розмірів (наприклад, невелика базова пляжна модель) до великих моделей діаметром 4 м, наприклад. Кругла, квадратна, прямокутна... Пряма парасолька особливо підходить для столу з центральним отвором. Його також ідеально встановлювати між двома шезлонгами. Недоліком прямої парасольки є те, що вона не дуже модульна. Навіть якщо деякі моделі можна орієнтувати, вони залишаються не дуже мобільними, а тому не дуже практичними для адаптації до різних ритмів дня та сонячного світла.
  2. Зміщена парасолька, як правило, більша, ніж пряма модель (її розміри можуть коливатися від 2,5 м у діаметрі до розміру приблизно 3 x 4 м). Тому він ідеально підходить для великих терас, оскільки його площа затінення більша. Незалежно від того, прямокутний чи круглий, він нахиляється та обертається на 360°, щоб слідувати за сонцем і забезпечувати захист протягом дня, не пересуваючи основи.

Що обрати, коли на дворі коло дому дуже мало місця?

Настінна парасолька – найкраще рішення. У відкритому положенні його телескопічний кронштейн розташований горизонтально відносно стіни. У закритому стані він повертається у вертикальне положення. Його мобільність на 180° дозволяє відносно ефективно захистити себе протягом дня. Квадратні або шестикутні... Настінні парасольки, доступні на ринку, часто пропонуються у варіанті діаметром 2 або 3 метри або у версіях 2 x 3 м або 3 x 4 м.

Хоча більшість із них регулюється, деякі парасолі, особливо дерев’яні, мають фіксовану висоту. Менш універсальні, ці фіксовані моделі не адаптуються до всіх ситуацій сонячного світла, стежте за зернистістю! А якщо висота регулюється, то перед покупкою все-таки перевірте її амплітуду.

А як щодо парасолькового полотна?

Склад тканини парасольки також є важливою інформацією, яку слід враховувати під час покупки. Це визначає не лише захисну здатність парасольки, але й те, як полотно змінюється з часом. Для цього ми повинні перевірити товщину полотна або «грамматуру», наприклад:

  • Тканини початкового рівня, найтонші, мають вагу приблизно 140 г/м2;
  • Більш якісні моделі полотна (тому дорожчі) мають більшу вагу, тобто приблизно 250-300 г/м2. Найбільша вага може досягати 400 г/кв.м.

На ринку доступні три основні матеріали для полотна:

  1. Поліестерова тканина, матеріал «початкового рівня» par excellence. Більш доступне, це полотно, тим не менш, зношується швидше за інші. Перш за все, його захист буде меншим, якщо тканина не оброблена від ультрафіолету.
  2. Акрилова тканина більш стійка. Він довше зберігає свої красиві кольори, незважаючи на багаторазове перебування на сонці. Деякі моделі акрилових тканин оброблені «антиводовідштовхувальним засобом», щоб дощ ковзав по опорі, не просочуючи її.
  3. Найдорожчим є бавовняне полотно. Він також дуже стійкий, особливо якщо це бавовна з покриттям.

Важливо: обирайте аксесуар, який має примітку від виробника, що є водостійким та доволі просто очищається у домашніх умовах.