Сьогодні важко відшукати сайт, на якому б не були розміщені іконки соціальних мереж. А в деяких випадках сторінка на ФБ замінює компаніям окремий сайт. На ведення сторінок у соціальних мережах компанії витрачають багато часу, інколи ж і грошей. Однак, чи виправдані такі вкладення? Чи може бізнес сьогодні обійтися лише правильно спроектованим, коректно працюючим сайтом, не включаючи в роботу соціальні мережі?

Тетяна Шатиленко, Head of SMM у компанії Webnauts запевняє, що обійтися без соціальних мереж сьогодні, звичайно можна, однак у багатьох випадках це означає втратити значну частину своєї цільової аудиторії та потенційних клієнтів. Адже сьогодні користувачі проводять багато часу у соціальних мережах. Причому це стосується як молодшої аудиторії  так і старших людей. Користувачі заходять в соціальні мережі як із комп'ютерів, так і з мобільних пристроїв.

При швидкому розвиткові соціальних мереж почали виникати і нові важелі впливу на цільову аудиторію. Інтернет-продажі та рекламні кампанії вийшли на новий рівень.

SMM вже не перший рік впевнено розвивається і набуває важливого стратегічного значення для багатьох брендів, компаній та будь-якого бізнесу в цілому. Далі ми спробуємо розібратись в перспективах розвитку Social Media Marketing, яка мета SMM для бізнесу та як зрозуміти, чи потрібен цей інструмент саме вам.

Основні цілі SMM

Уявлення бізнесу про соціальні мережі, як канал просування, часто відрізняються. SMM як частина екосистеми маркетингу передбачає постановку наступних цілей:

  1. Формування кола лояльних користувачів у рамках піару та роботи над брендингом компанії.

  2. Залучення додаткового трафіку на веб-сайт.

Виділити окрему мету і працювати лише в одному напрямку не вийде. Так чи інакше, вони пов’язані між собою.

Переваги SMM-просування перед офлайн-просуванням компанії

Соцмережі можуть охопити мільйони людей у всьому світі. Згідно офіційних даних 61,8% населення світу вже активно використовують інтернет. Це означає, що в середньому більше мільйона користувачів приєднуються до соціальних груп щодня або 13 нових користувачів кожну секунду.

Можливість фокусування на цільовій аудиторії. Люди збираються у соцмережах до груп за інтересами, де їх легко знайти.

Доступність цільової аудиторії по всьому світові. Завдяки соцмережам є унікальна можливість безпосередньо спілкуватися з клієнтами та передплатниками. Це допомагає розвивати відносини та збирати лояльну аудиторію навколо бренду.

Можна швидко поширити інформацію серед багатьох людей. Наприклад, ТікТок до кінця вересня 2021 року подолав позначку 1 млрд. користувачів на місяць.

Перспективи соціальних мереж для бізнесу

Реалізація SMM дає можливість визначати чіткі дії, що допомагають просуванню бізнесу:

  1. Залучати додатковий трафік на веб-ресурс. Знаходження потенційних клієнтів, які з великою ймовірністю звернуться за послугами чи товаром. Підрахунок вартості взаємодії, аналіз користувача поведінки у вирві продажів.

  2. Отримувати швидкий зворотній зв'язок від споживача. SMM має гарний потенціал для охоплення широкої аудиторії. У соціальних мережах зручно залишати відгуки та враження про взаємодію з брендом.

  3. Працювати над управлінням репутацією та відстеженням згадок бренду. У соціальних мережах клієнти діляться досвідом використання продуктів. Не завжди для цього потрібне додаткове стимулювання від бренду. Якщо продукт дійсно якісний і затребуваний – людина сама буде ділитися враженням про нього з друзями/колегами/спільнотою. Для компанії важливо відстежувати температуру згадок – чим прохолоднішим є співтовариство, тим важче продати продукт.

Насамперед репутація є дуже важливою для початківців та стартапів. Тим, у кого досить обмежені рекламні бюджети, теж варто бути обережними з репутацією. Зіпсувати враження неякісним обслуговуванням дуже легко, а коштів на відновлення іміджу компанії може не вистачити.

Кому підійде SMM

Услуги SMM продвижения підходять практично для будь-якої ніші. Важливо тільки розуміти, що результат безпосередньо залежатиме від того, якою буде мета просування.

  1. Масмаркет. Для роздрібної торгівлі товарами масового споживання можна виокремити кілька цілей: позиціонування бренду, популяризація продукту чи його продажу.

  2. Товари для хобі. Споживачі подібних товарів дуже люблять спілкуватися та обговорювати свої захоплення, ділитися враженнями та вивчати досвід інших. Це дає можливість стати місцем для комунікації потенційних цільових споживачів. Це не тільки сприятиме продажам, а й сформує довірче ставлення до бренду, що безцінно у довгостроковій перспективі.

  3. Онлайн-навчання. SMM стає все більш важливим інструментом для інформаційних ресурсів та навчальних порталів. Щоб підлаштуватися під свого користувача та тренди, навчальним платформам необхідно знаходити свою аудиторію та налагоджувати комунікацію у соціальних мережах.

  4. В2В-послуги. Правильно підібрана аудиторія та постійна робота з нею точніше фокусують виділений на просування бюджет та є більш ефективними. А ремаркетинг дозволяє підвищити інтенсивність роботи з постійними клієнтами: повідомляти про вигідні умови співпраці чи акційні пропозиції, повідомляти про новини, проводити опитування та інше.

  5. Особистий бренд. Популярність соціальних мереж та їхня загальнодоступність дозволяють кожному користувачеві просувати свою особистість у медіа, щоб стати ньюзмейкером та лідером думок у мережі.

Кому не підійде SMM 

До заборонених для просування в Україні продуктів  належать:

  • табачні вироби;

  • ліки та пов'язані з ліками продукти;

  • товари чи послуги для дорослих;

  • мережевий маркетинг;

  • заборонені фінансові продукти та послуги. 

Отже, з усього вищесказаного можна зробити висновок, що SMM-просування скоріш за все буде приносити результат у будь-якому випадку. Зовсім безрезультатним воно може бути лише для 5% бізнесів у всьому соціальному просторі.