Патологічний стан, при якому спостерігаються рідкі випорожнення, заведено називати діареєю. В неускладнених випадках самопочуття може швидко покращитись, навіть без використання лікарських засобів. Але перебування день чи два в залежному від вбиральні стані точно нікому не до вподоби. Тому розглянемо причини порушення та основні методи налагодження процесу травлення.
Чому виникає діарея?
Існує багато причин, які можуть викликати діарею. Адже через їжу в організм людини потрапляє дуже багато різноманітних збудників, тому залежно від конкретного фактора може виникати та чи інша форма розладу.
- Гостра — найчастіше стає результатом попадання в організм інфекційного збудника (бактеріального, вірусного, гельмінтів).
- Хронічна — в основному розвивається на фоні алергічної реакції, запальних захворювань, структурно-морфологічних змін кишківника тощо.
В деяких випадках діарея набуває форми побічного ускладнення після приймання ліків. Зокрема антибіотики нерідко викликають кишковий розлад. В таких випадках лікар може порадити приймати різноманітні протидіарейні засоби (навіть кишковий антибактеріальний засіб) та пробіотики. Наразі, оглянемо один із найбільш доведених в клінічному сенсі пробіотик - Ентерол.
Допомога при гострій діареї
Незалежно від того, що саме спричинило рідкі випорожнення, в першу чергу потрібно забезпечити регулярне споживання води. При цьому бажано віддавати перевагу не простій воді, а мінеральній. З її допомогою можна буде попередити електролітний дисбаланс.
При вірусній діареї потрібно паралельно зміцнювати імунітет, якщо підвищилась температура — застосовувати антипіретики згідно з віком. В такому стані також життєво важливо достатньо пити рідини та солей електролітів, щоб запобігти зневодненню.
Додатково можливо прийняти Ентерол 250 порошок для швидкої нормалізації самопочуття. Цей пробіотик спеціально розроблений для зняття діарейного синдрому, і в цьому плані його ефективність доведена клінічними дослідженнями. Детальніше про цей препарат читайте за посиланням https://enterol.ua/instrukciya/. Але перед застосування будь-яких медикаментів неодмінно проконсультуйтесь із лікарем, адже самолікування може призвести до негативних наслідків.
Усунення хронічної діареї
Тривалий розлад травлення лікувати доволі складно, особливо спричинений лікувальними засобами (антибактеріальні, нестероїдні протизапальні чи блокатори протонної помпи т.і.) . В таких випадках почергово скасовують медикамент, який потім замінюють аналогом. Якщо є можливість, проводять лабораторні дослідження з метою встановлення вірогідної причини порушень у травній системі:
- аналіз калових мас;
- кількість кальпротектину в калі;
- загальний та біохімічний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі та на визначення кількості виділень за добу;
- кількість гормонів в крові, зокрема щитоподібної залози.
Раніше діарею вважали “хворобою брудних рук”. Сьогодні більшість людей ретельно слідкує за чистотою свого тіла, їжі та навколишнього середовища. Все ж про гігієну варто пам’ятати, особливо під час мандрівок. Тривале порушення роботи шлунково-кишкового тракту може негативно вплинути на обмінні процеси в організмі, тому не потрібно нехтувати проявами діареї. Якщо не вдається впоратись із розладом протягом 2–3 діб, не варто зволікати відвідати лікаря для отримання належної консультації.