Слово дренаж у перекладі з французької мови означає осушування, відведення води. Отже, головна задача дренажного насоса — відкачати воду на місцевості або у підтопленому приміщенні. Цей пристрій незамінний у домашньому та сільському господарстві. Але перед тим, як купити насос дренажний, ознайомтеся з його будовою, принципом роботи та сферами застосування пристрою.

Будова дренажного насоса

Побутові моделі дренажного насоса мають невеликі розміри, завдяки чому їх легко переносити й транспортувати. Корпус пристрою виконаний з нержавіючої сталі або технополімеру (високоміцного пластику). Дренажний насос складається з наступних елементів:

  • насосна частина;
  • широка робоча камера;
  • всмоктувальні отвори;
  • поплавковий вимикач.

Принцип роботи насоса дренажного типу

Існують два види дренажних насосів, що відрізняються конструкцією і принципом роботи: поверхневі та заглибні. Поверхневий дренажний насос відкачує рідину з невеликих глибин, практично біля поверхні, через що пристрій і отримав свою назву. До поверхневих насосів часто додають поплавковий вимикач, який автоматично вмикає/вимикає насос, коли рівень води досягає певної позначки.

У випадку поверхневого дренажного насоса у воду занурюється тільки гумовий шланг, через який перекачується рідина. Сам пристрій розміщується поблизу водойми. Поверхневі насоси мають надійний захист корпусу, щоб у двигун не потравила вода. Перевагою таких моделей дренажних насосів є їхня мобільність.

Заглибні або занурювальні насоси можуть працювати під водою, самостійно перекачуючи воду. Рідина всмоктується через дно пристрою, на якому встановлено фільтр, щоб запобігти потраплянню великих часточок усередину корпусу. Заглибний дренажний насос працює досить тихо. Але для очищення та ремонту його необхідно буде щоразу діставати з води на поверхню.

Сфера застосування дренажних насосів

Дренажні насоси широко застосовуються в побуті та у сільському господарстві. Можна виділити наступні сфери застосування поверхневих та заглибних дренажних насосів:

  • осушення затоплених приміщень;
  • осушення присадибних ділянок;
  • контроль рівня ґрунтових вод;
  • усунення наслідків аварій водопровідних і каналізаційних мереж;
  • перекачування води з ємностей та резервуарів;
  • забір рідини з поверхневих джерел для поливу та зрошення.

Слід зазначити, що дренажні насоси працюють з відносно чистою водою без мулистих відкладень, високого вмісту піску, бруду та каміння. У випадку, якщо вам треба перекачувати сильно забруднену воду, краще обрати каналізаційний (фекальний) насос.

Де купити дренажний насос

Великий вибір дренажних насосів за доступною ціною ви знайдете на маркетплейсі Аквагід. В асортименті насосне обладнання таких популярних брендів як Kärcher, Aquatica, Leo та Wetron. Нашим клієнтам доступна безкоштовна доставка дренажних насосів по Україні, а також можливість взяти товар в оплату частинами.