Сьогодні мало хто читає. А якщо і робить це, то переважно використовує девайси. При цьому хоча б невелику бібліотеку можна зустріти майже у кожному домі. А у декого вона досить вагома, адже збиралась не одним поколінням.
Де має стояти шафа під книги
Якщо книжок дуже багато і є вільна кімната, у ній облаштовується справжня бібліотека. В інших випадках такими приміщеннями, де зберігається печатна продукція, є наступні.
Робочий кабінет
Це досить логічний вибір, адже усі книги, які потрібні під час роботи, завжди будуть знаходитись під рукою. До того ж полиці з книжками надають приміщенню додаткової солідності.
Вітальня
На відміну від попередньої кімнати, книжкова шафа зробить приміщення для прийому гостей, сімейних посиденьок більш затишним. Але у даному випадку не варто захаращувати стіну великою кількістю полиць.
Спальня
Кімната нечасто використовується для зберігання збірок поезій, романів. Але якщо так, то робиться це у невеликій шафі-пеналі або на окремих стелажах.
Дитяча
Навіть маленька дитина повинна мати власні меблі для розвиваючих книг. Школяреві потрібно десь зберігати підручники. Це може бути як окрема конструкція, так і шафа для одягу та книг.
Дехто облаштовує зберігання збірок навіть на балконі, лоджії, у коридорі.
Види меблів та їх особливості
Поділ конструкцій здійснюється за декількома параметрами.
За конструкцією
Недорога книжкова шафа може бути:
- Вертикальною. Вузькі меблі, які за висотою іноді сягають стелі. Підходять для невеликих приміщень або таких, де потрібно розмістити ще багато інших шаф, тумб.
- Горизонтальною. Як висота, так і ширина бувають різними. Використовуються в просторих вітальнях, робочих кабінетах, при створенні домашніх бібліотек.
За наявністю дверцят
За даною класифікацією купити книжкову шафу в інтернет магазині можна таких видів:
- з закритим фасадом – має глухі або скляні дверцята;
- з відкритим фасадом – взагалі не має дверцят;
- комбінована – поєднуються два попередні варіанти.
Моделі з дверцятами кращі тим, щ захищають вміст від зайвого бруду. Відкриті – більш зручні для людей, які часто користуються підручниками. Вони добре поєднуються із стилем модерн. Але у такому випадку прибирання доведеться робити частіше.
За місцем розташування
Критерій ділить вироби на:
- Лінійні. Можна встановити практично у будь-якому місці приміщення.
- Кутові. Дозволяють з користю використати зону, яка вважається «мертвою». Можуть поділити кімнату на зони. Зручні та функціональні.
Що ще потрібно знати про шафи для книг
Полиці меблів повинні мати таку ширину, щоб на них могли розміститись підручники в один ряд. Стандартна глибина може сягати від 15 до 32 см. Висота, в середньому, береться стандартна, за розміром більшості печатної продукції. До того ж, збірка повинна бути якісною, адже полицям доведеться витримувати вагу від 5 до 20 кг.
Для виготовлення меблів використовується натуральна деревина. Такі конструкції надійні, довговічні, з чудовим зовнішнім виглядом. Але матеріал не з дешевих, тому доступний не кожному.
До бюджетної категорії відносяться вироби з МДФ і ДСП. Товщина полиць повинна бути від 2,5 см, а ширина – близько 60 см. Якщо книжок вдома надто багато, краще встановити кілька менших шаф, ніж одну дуже довгу. Адже під великою вагою полиці з часом почнуть деформуватись і шафу для книг доведеться змінити на нову. Достатньо уваги потрібно приділити і якості фурнітури. Вона має бути міцною. Елементів із пластику краще запобігати.