Якщо ваш холодильник гріється з боків та зверху, в першу чергу слід перевірити компресор. Він є невід'ємною частиною системи охолодження пристрою та необхідний для його нормальної роботи. Компресор може перегріватись з різних причин.
Наші майстри з ремонту холодильників - dnepr.repair/remont-holodilnikov, розкажуть чому гріється компресор холодильника.
Неправильне розташування холодильника
Однією з найпоширеніших причин, чому холодильник не морозить, а гарячий компресор, є потрапляння прямих сонячних променів. Гаряче сонце нагріває його і не дає підтримувати всередині низьку температуру. Таким чином, компресору доводиться додатково докладати зусиль, щоб охолодити прилад, внаслідок чого він перегрівається.
Холодильникам потрібна хороша циркуляція повітря, тому для них ідеальним місцем буде те, де є природний повітряний потік. Розмістіть обладнання у будь-якому прохолодному місці трохи далі від вікна (але не в кутку). Або закрийте вікно біля холодильника темною шторою, щоб через нього не проникали яскраві промені сонця.
Надто низька внутрішня температура
Встановлення температури всередині холодильного обладнання нижче за ту, що рекомендується виробником, часто призводить до перегріву компресора. Він починає працювати з великим навантаженням без перерви, що може повністю вивести його з ладу. Щоб запобігти надмірному нагріванню пристрою, перевірте на панелі керування налаштування температури та переконайтеся, що вона виставлена в межах 4-5 градусів за Цельсієм.
Змійовики конденсатора, що засмітилися.
Холодильник використовує конденсатор як частину своєї системи охолодження. Змійовики конденсатора – це «чорні грати», які знаходяться позаду приладу. Якщо вона покрита пилом, брудом або шаром інею, то не в змозі адекватно відводити тепло, що виділяється холодильником, що призводить до перегріву компресора. Щоб усунути причину, слід ретельно протерти брудні змійовики вологою ганчіркою або почистити пилососом. Тільки це потрібно робити дуже обережно, щоби не пошкодити їх.
Несправний термостат або датчик
Постійно працюючий та гарячий компресор у холодильнику може бути результатом несправності термостата або датчика температури. Саме термостат вирішує, коли пристрій повинен почати працювати, щоб забезпечити належне охолодження усередині камери.
Якщо холодильник не морозить, а компресор гріється і не вимикається, ймовірно, вийшла з ладу система контролю температури. Можливо, датчик, що відповідає за вимірювання температурного режиму, зледенів і неправильно знімає показання. Найкращим рішенням у цій ситуації буде:
Термостат може вийти з ладу з кількох причин: перебої з подачею електроенергії у мережі; різкі стрибки напруги, спрацьовування автоматичного пристрою захисного відключення (ПЗВ) або звичайне зношування даного елемента.
Зламався вентилятор випарника
Охолодний вентилятор також є важливою частиною холодильника. Він здатний зберігати прохолоду всередині пристрою, допомагаючи запобігти перегріву. Однак двигун вентилятора може з часом вийти з ладу, і його лопаті перестануть вільно обертатися. Якщо вони не крутяться, то цілком можливо, що через це компресор стає занадто гарячим.
Несправний вентилятор не означає, що холодильник зламався. Спробуйте протерти його або видалити сміття, що накопичилося між лопатями, за допомогою пилососа. Якщо ситуацію виправити не виходить, зверніться до сервісної служби ремонту побутової холодильної техніки. Можливо потрібно буде замінити цю деталь на нову.
Витік холодоагенту (фреону)
Якщо компресор холодильника дуже гарячий, і температура всередині пристрою підвищується, що призводить до того, що їжа починає швидко псуватися, значить у вашому холодильнику виникла серйозна проблема. Під час роботи обладнання компресор забирає та стискає рідкий холодоагент, щоб він циркулював по замкнутій системі охолодження.
Значна втрата рідини, що охолоджує, в трубках вимагає негайного звернення до кваліфікованого фахівця. Самостійно визначити точне місце витоку, а потім долити потрібну кількість холодоагенту досить складно. Це неможливо зробити без відповідних інструментів.
Якщо отвір, через який витікає фреон, невеликий, його можна запаяти. Але коли воно значного розміру, доведеться повністю змінювати систему охолодження, а це коштує досить дорого. У деяких випадках, особливо якщо холодильник старий, найкращим варіантом буде просто купити новий холодильник.
Зменшення просвіту лінії холодоагенту
Іноді буває так, що сама система герметична і кількість рідини, що охолоджує, достатня, проте через зледеніння трубки зсередини її просвіт зменшується, що негативно позначається на пропускній здатності. Це може призвести до несправностей, і холодильник ніколи не досягне температури, яка повинна спричинити відключення компресора. Він працюватиме безперервно і почне перегріватися. У цій ситуації може допомогти звичайне своєчасне розморожування обладнання.
Несправний модуль (плата) управління
Якщо пристрій працює постійно, і компресор холодильника гарячий, можливо, несправний модуль управління. Кілька разів на день він повинен вимикати систему охолодження та включати нагрівач для розморожування інею, що накопичився на випарнику. Коли електронний блок керування виходить з ладу, система розморожування може взагалі не ввімкнутися.
Якщо проблеми з сильним перегріванням компресора виникають через несправність будь-якої деталі в холодильному устаткуванні, майстер може вирішити проблему, відрегулювавши налаштування або замінивши деталь на нову. Якщо перегрів відбувається через проблеми з електрикою, підключіть холодильник до іншої розетки з достатньою потужністю.