Спецодяг – невід'ємний робочий атрибут безлічі людей. Природно, що її основна роль — захист свого власника від різних несприятливих чинників, що з його службовими обов'язками. Адже хочеться, щоб «форма» була не тільки зручною та практичною, а й красивою. Тоді і робота на радість, і в собі з'являється більше впевненості.

Вигідно купити спеціальні ткані для пошиву спецодягу ви можете на https://stg.ua/ru/cats-ru/tkani-dlja-specodezhdy/!

Основні вимоги до тканин, що використовуються для пошиття уніформи – це міцність, довговічність, зносостійкість та простота очищення від забруднень. Цими якостями в тій чи іншій мірі мають натуральні, синтетичні та суміші.

Натуральні тканини

З усієї різноманітності натуральних тканин для виготовлення спецодягу найкраще підходить бавовна.

Серед її переваг:

 - здатність пропускати повітря та тепло;

 - гіпоалергенність;

 - стійкість до вицвітання;

 - стійкість до частих прань.

Вироби, для яких була використана бавовняна тканина, забезпечують комфорт у спеку, а також незамінні у задушливих приміщеннях.

Однак вони мають недоліки. До них відносяться менша міцність у порівнянні з синтетичними тканинами та схильність до появи зам'ятин у процесі експлуатації. Крім того, бавовняний спецодяг не гріє та погано тримає форму.

Синтетичні тканини

Синтетичні тканини добре зарекомендували себе як захисні матеріали. Спецодяг, виготовлений із них, підходить для експлуатації в екстремальних умовах при різких перепадах температур, а також для захисту робітників від гарячих крапель та іскор, що утворюються в процесі проведення зварювальних та інших робіт.

Недоліками таких матеріалів є страх високих температур, низька або повністю відсутня повітропроникність, здатність накопичувати статичні заряди і шарудіння при кожному русі.

Однак, ці мінуси гідно компенсуються позитивними властивостями синтетичних тканин. Їх легко прати, вони швидко сохнуть і не вимагають особливих правил догляду. Крім того, така матерія має здатність відштовхувати частинки води та бруду і не боїться активної експлуатації. Ще однією її перевагою є фінансова доступність.

Сумішові тканини

Сумішові тканини виготовляються у вигляді двошарової матерії, в якій присутні натуральні бавовняні та поліефірні волокна у різних співвідношеннях. У тонкосуконний матеріал часто додають поліефірні, капронові, нітронові та інші добавки.