Електрогенератор, незамінний помічник у тому випадку, якщо на вашій дачі немає підключення до електрики. Він також може бути основним або резервним джерелом живлення у разі відключення електроенергії. Сучасні генератори в Україні, які можна купити за кращими цінами, легко зможуть виробляти електроенергію та живити різні прилади. 

В інтернет-магазині, де реалізується техніка для дому та офісу, можна знайти різноманітні моделі генераторів. В основі лежить загальна конструкція електростанції – її вага, галасливість, вимоги до обслуговування та експлуатаційні витрати. 

Як розрахувати потрібну потужність генератора

Одне з перших, що вас зацікавить при виборі силової установки це її продуктивність. Це залежить від ваших потреб та типу обладнання, яке ви хочете під'єднати до електростанції.

Прилади, що під’єднують, можна розділити на дві основні категорії

  • Прилад опору. Це, наприклад, чайник, фен, лампочка та інші пристрої потужністю приблизно до 2 кВт. Ці прилади не складні в експлуатації, тому потужність електростанції можна порівняти з сумою споживаної потужності всіх підключених екземплярів.
  • Індукційний прилад. Сюди відносяться дриль, циркулярна пилка, водяну помпу та інші пристрої, оснащені електродвигуном. Цьому обладнанню потрібен струм, що у кілька разів перевищує їх споживану потужність, протягом декількох секунд після включення.

Слід розрізняти найпоширеніші варіанти агрегатів, щоб правильно вибрати для конкретної ситуації.

Поділ генераторів за їх конструкцією

Силові установки також різняться за типом конструкції. 

Ось найпоширеніші з них:

  • Каркасна силова установка. Дешева, але відносно галаслива. Ці силові установки мають двигун, що розташований посередині сталевої конструкції. Вони підходять скрізь, де шум потужнішої установки не є проблемою – наприклад, для саду, майстерні та ін. Їхня перевага – порівняно невисока ціна покупки, недолік – галаслива робота.
  • Інверторна електростанція. Працює тихо та легко транспортується. Сучасні інвертори, також відомі як цифрові електростанції, мають компактну форму та зовнішній вигляд. Двигун розташований усередині пристрою, який має форму портфеля з ручкою для зручності перенесення. Ці моделі підходять для тонкої електроніки з меншим енергоспоживанням, вони відрізняються тихішою роботою та простотою транспортування. Їх недоліком може бути висока ціна покупки.

Бензинові генератори є одними з найпопулярніших і, отже, найпоширеніших типів товару. Вони домінують у використанні, тому що бензин доступний на кожній заправці. Ці генератори відносно тихі та легкі. Однак вони не підходять для постійної чи дуже вимогливої експлуатації. Їх скоріше використовують у саду чи при періодичному вимкненні світла в оселі.