Обов’язковою частиною ланцюжку розподілення електричної енергії для будинку або квартири є щиток. Він являє собою точку входу електроживлення. Найчастіше встановлюється біля вхідних дверей, хоча таке розміщення не завжди є доцільним. Все залежить від площі приміщення, кількості техніки та інших факторів. Під час розташування обов’язково дотримуються правил пожежної безпеки та передбачають зручність обслуговування.

Електричний розподільний щиток, або корпус — це металевий або пластиковий ящик, який монтують за накладною або втопленою технологією. Багато залежить і від фізичних характеристик місця розташування обладнання. Виріб необхідний для будь-якого об’єкту, де користуються електроагрегатами. Забезпечує стабільне приймання, облік та розподіл енергії від зовнішньої мережі до будівлі.

Free photos of Old

Призначення, різновиди

Щоб ввести щиток в експлуатацію, потрібно прокласти до місця його встановлення кабелів та проводки, які йдуть від лічильника. Пристрій виконує відразу декілька важливих задач, а саме: забезпечує захист електрики, допомагає контролювати використання електроенергії та створює умови для управління споживачами й ланцюгами. Зручно обрати щиток електричний тут: https://220volt.com.ua/elektrika-i-svet/shitovoe/shchiti.htm. Фахівці зорієнтують у модифікаціях та допоможуть зробити правильний вибір.

Комплектація розподілювального ящика залежить від типу й моделі. Зазвичай до його складу входять клемні колодки, пластрони, обов’язково din-рейки. В конструкції облаштовують тримачі для кабелів, заглушки, ізолятори. На об’єктах, де струм підведений способом відкритого монтажу, встановлюють накладні щитки. Вбудовані варіанти підходять для приміщень із прихованим прокладенням електропроводки. Їх розміщають у спеціальному отворі в стіні.

Як правильно вибрати

Перш ніж придбати той чи інший пристрій, звертають увагу на характеристики електрообладнання. Саме від нього залежить, які саме параметри мають бути у щитка. Місце для одного однополюсного перемикача називають модулем. Ширина одного складає приблизно 18 мм. Серед важливих показників такі:

  • кількість модулів. Залежить від того, скільки всього встановлено лічильників, автоматів та іншого обладнання;
  • матеріал. Щитки бувають пластиковими та металевими. Перші більш стійкі до високих температур, корозії. Металеві підходять для встановлення на вулиці;
  • спосіб монтажу. Як уже писалося вище, моделі бувають накладними та вбудованими.

Якщо система розподілу та обліку електроенергії передбачає встановлення лічильника, тоді потрібно обрати щиток, де є місце для цього пристрою та вмонтовані розетки.