У самому центрі міста Левен знаходиться одна з його найвизначніших пам'яток - Ратуша (Stadhuis). Разом з церквою Святого Петра, яка стоїть навпроти будівлі Ратуші вони складають чудовий архітектурний ансамбль. Зведення ратуші було розпочато в 1439 році за проєктом архітектора Сульпіціуса ван Ворста. Однак архітектор помер, так і не закінчивши будівництво. Йому на зміну прийшли Маттеус де Лайенс і Ян Кельдерманс, які брали участь в будівництві колегіальної церкви Святого Петра.

Історія та архітектура

У 1469 році ратуша була повністю завершена. Однак за довгі століття свого існування будівлю багато разів реставрували і частково перебудовували. Прикладом служить прибудовані в 1709 році вхідні сходи, які дійшли до наших днів у відмінному стані. В кінці 19 століття фасад ратуші стали прикрашати різними статуями, яких в 1913 році налічувалося понад дві сотні. Під час Першої світової війни ратуша дивом не постраждала, проте пошкодження від розірваної поруч бомби змусили провести реставраційні роботи. Через 40 років будівлю було остаточно очищено, а скульптурні композиції відновлено.


Ратуша в Левені є яскравим прикладом пізньої полум'яної готики, яка своїми формами і обрисами нагадує спалахи полум'я. Кутові вежі декоровані витіюватими візерунками, що створюють відчуття, ніби ратуша прикрашена витонченим мереживом. Ратуша включає три поверхи. У центральній частині фасаду розташовані двоє дверей і вхідних сходів, прикрашені фігурами Мадонни з немовлям Ісусом, а також Святого Петра. Крім скульптур, фасад будівлі прикрашений і іншими архітектурними елементами. Самі жителі Левена вважають ратушу справжнім музеєм просто неба.

Якщо вам цікаво дізнатися більше про визначні пам’ятки Бельгії, переходьте за посиланням https://sights.com.ua/country/vyznachni-miscya-belgii/

Музей під небом Левена

Перший поверх прикрашають два ряди фігур вчених, художників, а також почесних громадян Левена. Частина фігур, розташованих на другому поверсі символізують різних привілейованих осіб, а інша частина - святих покровителів міста. На третьому поверсі Ратуші встановлені фігури графів міста і Брабантських герцогів. Внутрішні приміщення, які частково відкриті для туристів, декоровані фресками роботи Костянтина Меньє, а також творіннями скульптора Жозефа Ламбо.