Використання хмарних технологій стало нормою сучасного українця. Бізнес не є виключенням. І це підтверджується широким розповсюдженням різноманітних хмарних інструментів на ринку України.
Невеликий бізнес найчастіше використовує для оптимізації своєї діяльності готові програмні продукти, і в такому випадку продукти надані за технологією SaaS - зручний спосіб автоматизувати діяльність без великих ресурсовитрат. Що це та які його переваги для обліку бізнесів.
Види хмарних технологій для бізнесу
За своїм функціональним призначенням хмарні послуги можна розділити на три основні види:
PAAS-модель, при якій користувач використовує платформу для розробки та розгортання власних цифрових продуктів. Модель «платформа як послуга» дозволяє використовувати інструменти, бібліотеки хмарного провайдера для створення своєї програмної розробки.
IAAS-модель. Сервіс для побудови хмарної ІТ-інфраструктури. Такий вид хмарних технологій дозволяє користувачам отримувати доступ до мережевих ресурсів, віртуальних комп'ютерів або виділеного апаратного забезпечення, а також до сховищ даних, розгортати та керувати програмним забезпеченням.
SaaS-модель. Технології, що дозволяють орендувати певний програмний інструмент у хмарі для вирішення власних бізнесових потреб. Якщо ми говоримо про облік, то хмарними продуктами виступають облікові системи для бізнесу. При цьому, користувачу не потрібно турбуватися про обслуговування хмарного рішення, тому він може повністю сконцентруватися на використанні програмного забезпечення. Задачі з підтримки та адміністрування ПЗ бере на себе надавач хмарних сервісів.
Використання SaaS технологій для обліку невеликого бізнесу
Бізнес, що розвивається не потребує функціонально-складних систем обліку. Для дрібних бізнесів можна почати з універсальних рішень, що не потребують великих фінансових витрат та проєктних впроваджень.
Для мікро, малих бізнесів найвигіднішим є використання готових програмних інструментів за принципом технологій SaaS. Зазвичай такі продукти надаються користувачу у вигляді розгортання програмної бази певного спрямування (бухгалтерія, виробництво, торгівля, надання сервісних послуг) у хмарі за фіксовану плату в місяць. При необхідності базу з типовим функціоналом можна доопрацювати під індивідуальні потреби бізнесу.
SaaS сервіси мають високий ступінь безпеки та захисту. Системи, що надаються як готовий програмний продукт для обліку мають високий ступінь захисту від втрати інформації. Надаючи в оренду облікові програми, провайдери адмініструють, слідкують за створення резервних бекапів, що убезпечує користувачів від втрати даних.
Модель SaaS передбачає легке та просте масштабування. Наприклад, при потребі додати необхідну кількість користувачів або розширити місце для внесення інформаційних даних.
Доступ до хмарної облікової програми є завжди, з будь-якого комп'ютера, що має інтернет-підключення. Тому навіть, при відсутності електропостачання, з умовою, що ваш телефон може виступати хот-постом і “роздавати” Інтернет, можна працювати в програмі.
Критерії вибору підрядної організації хмарних сервісів
Підбір SaaS-рішення для обліку має ґрунтуватись передусім на функціональних модулях програмного забезпечення: для бухгалтерії, виробництва, торгівлі, послуг тощо.
Не менш важливим є вибір провайдера, оскільки усі турботи про підтримку та обслуговування облікових систем лягають саме на плечі обслуговуючої компанії.
Є основні критерії, на які варто звертати увагу перед тим, як укладати договір (умову):
- Досвід компанії (кейси, період існування на ринку, відгуки);
- Де розміщує свої сервери, які пропонує для хостингу вашої бази;
- Якої якості служба підтримки;
- Чи надає послуги з бекапування і як часто зберігає копії.
Рішення по принципу SaaS-технологій вигідні саме невеликим бізнесам, оскільки відносно за невеликі стартові витрати, бізнес отримує готовий інструмент для вирішення бізнес-задач з доступом 24/7.
Стаття підготовлена компанією-провайдером хмарних сервісів для обліку бізнесів — UIT.