Дверні покриття можуть мати декоративну функцію - для міжкімнатних моделей, або захисну - для зовнішніх стулок та приміщень з підвищеною вологістю. Сучасні технології виготовлення дверних полотен пропонують використовувати нові матеріали у кожній лінійці. Але й про класичні варіанти забувати не варто.
Поширені види покриттів
Методів покриття дверного полотна багато, тому варто докладно розглянути тільки найпоширеніші з них. Адже популярність таких варіантів обумовлена їхньою практичністю. Розберемося, які бувають види покриттів .
Найчастіше використовують:
- ПВХ-плівку;
- фарбу,
- ламінування,
- шпонування (зокрема екошпон).
Деякі виробники пропонують комбіновані варіанти. Наприклад, полотно з одного боку буде пофарбоване, а з іншого – захищене ламінуванням або шпоном. Цей варіант поширений серед зовнішніх дверей для квартир та приватних будинків. Якщо ви шукаєте, де купити сучасні двері з таким покриттям — відвідайте магазин dveri-pol.com.
Двері з пвх чи шпон?
ПВХ-плівкою зазвичай покривають внутрішній бік зовнішніх дверей, або використовують їх для міжкімнатних полотен. Цей матеріал має хороші властивості - вологонепроникний і не схильний до гниття і корозії. Однак його не можна назвати екологічним — його виробляють із нафтопродуктів, і він не є біорозкладаним. На вигляд майже не відрізняється від пофарбованого шпону.
Шпоном називають недорогий за вартістю матеріал, який роблять із стружок деревини різних порід. Він екологічно чистий і у використанні, і у виробництві, і у питаннях утилізації. На поверхні дверей дозволить створити візерунок, передати натуральну фактуру дерева. Добре зберігає тепло, але служить менше, ніж під час покриття ПВХ-плівкою.
Ламінування чи фарбування?
Дерев'яні двері можуть бути ламіновані. Хоча для їх виробництва використовують зазвичай відразу готові ламіновані полотна із бруса. Для наповнювачів таких дверей використовують гофрокартон – розміщують між тильною та зовнішньою панелями. Виріб виходить досить легкий і забезпечує непоганий рівень шумозаглушення.
Візуально ламінування може бути будь-яким, але частіше використовують імітацію натуральної деревини. Ламінат не псується від перепадів температури і добре зберігає первозданну форму. Серед недоліків – нетривалий термін використання та відсутність можливості відновити пошкоджену панель.
Фарба – класичний варіант покриття дверей, але технологія нанесення її на поверхню значно вдосконалилася. Тепер лакофарбові продукти пропонуються в широкому діапазоні кольорів, а на двері будуть триматися багато років. Покриття не потребує особливого догляду, але для фарбування доведеться звільнити приміщення від людей та свійських тварин.