Популярність ексклюзивних протеїнових батончиків FIZI без глютену та цукру поступово набирає обертів, адже нинішній ритм життя практично не залишає нам часу на правильне харчування, особливо якщо доводиться харчуватися за межами будинку. Ласувати ними люблять не лише спортсмени, а й прості обивателі – особливо актуально це для прихильників правильного харчування та здорового способу життя. Чим же такі гарні ці смачні батончики?

Види протеїнових батончиків

В даний час на прилавках магазинів не важко знайти як білкові, так і вуглеводні або навіть білково-вуглеводні протеїнові батончики. При цьому вони виглядають як звичайні шоколадні батончики.

1. Білкові протеїнові батончики можуть похвалитися вельми значним вмістом білка, а обсяги жирів і вуглеводів, що містяться в них, зазвичай завжди дуже незначні. У вуглеводних батончиках все навпаки - протеїну там зовсім трохи, а вуглеводів досить багато. Саме до цієї категорії прийнято відносити більшість фруктових батончиків та батончиків на основі мюслі. Що стосується білково-вуглеводних батончиків, то в них білків та вуглеводів зазвичай порівну.

2. Людям, які прагнуть наростити м'язову масу, підійдуть будь-які протеїнові батончики, проте найкращим варіантом для них стануть все-таки білково-вуглеводні батончики - це обумовлено необхідністю підтримувати досить високу калорійність раціону в період набору м'язової маси. Тобто вуглеводи в даному випадку є такими ж важливими, як і білок.

3. Всім, хто бажає позбутися зайвої ваги, варто віддати перевагу батончикам з високим вмістом білкової складової та низьким – вуглеводним. Не завадить звертати увагу і на відсоток вмісту жирів – їх також не повинно бути надто багато. В ідеалі функції таких батончиків багато в чому схожі на основні принципи роботи протеїнових коктейлів, тобто вони повинні бути цінним джерелом білка при мінімальному вмісті жирів і вуглеводів. Крім того, бажаючим схуднути є сенс звернути свою увагу і на злакові протеїнові батончики, а також на низькокалорійні протеїнові батончики з L-карнітином.

До речі, білково-вуглеводні батончики підійдуть ще й тим, хто не ставить перед собою амбітних спортивних цілей і не прагне якнайшвидше схуднути – такий продукт стане чудовим джерелом життєво необхідних людському організму нутрієнтів та чудовим підживленням. При цьому білково-вуглеводні батончики (в принципі, так само, як і звичайні вуглеводні) рекомендується вживати тоді, коли людині необхідна підзарядка енергією, наприклад, вранці - як правило, в цей час організму дуже потрібна глюкоза. Білковими ж батончиками краще ласувати або в другій половині дня, або вже ввечері - в цей час організм, що готується до сну, не відчуває потреби в дуже великій кількості енергії.