Пристрої, які використовуються для лабораторних досліджень, залишаються загадкою для тих, хто не має відношення до проведення досліджень. Кожен з нас частково стикався з ситами в житті, навіть на шкільних заняттях хімії чи біології. Лабораторне сито - досить невідоме неспеціалісту, але в роботі лаборанта цей прилад незамінний.

Що таке лабораторні сита?

Це прилади для так званого ситового аналізу. Цей метод випробування полягає в просіюванні матеріалу через набір сит різного діаметру, в результаті чого зерна відповідного розміру відокремлюються одне від одного. Це дозволяє визначити зерновий склад просіяного матеріалу. Для отримання достовірних результатів досліджень необхідні відповідні міжнародним стандартам сита. Такі сита можна придбати у виробника, перейшовши за посиланням https://altairplus.com.ua/production/detail/102/laboratory-sieves/. Сита лабораторні застосовують для визначення фракції просіяного матеріалу.

Галузі використання

Сита використовують в різних галузях промисловості:

- Зерновій;

- Будівельної;

- Хімічної;

- Фармацевтичної;

- Металургійної;

- Гірничодобувної.

Розмір сітки має значення

Придбавши сита у виробника, сайт за посиланням https://altairplus.com.ua/production/detail/102/laboratory-sieves/, ви повинні бути впевненні, що кожне з лабораторних сит має отвори відповідного діаметру, завдяки чому, об'єднавши декілька з сит, підігнавши відповідні розміри один до одного, отримані результати будуть достовірними.

Крім того таки сита можливо адаптувати до просіяного матеріалу - чим дрібніше зерно, тим менший розмір отвору, чим щільніша консистенція, тим більший розмір отвору. Сита слід відрегулювати так, щоб їх діаметр зменшувався, завдяки чому зерна будуть розташовуватися на кожному з них однаково: від найбільшого до найменшого. Сита, доступні у виробника, мають заданий діаметр, визначений на основі найбільшого попиту в лабораторних роботах. Але за бажанням замовника можливе їх виготовлення нестандартних розмірів. На нашому сайті ви маєте можливість придбати як готові, так і створені спеціально за вашими вподобаннями.

Діаметр отвору в окремих ситах підбирається безпосередньо відповідно до типу матеріалу, що проходить через них. Цей аналіз можна проводити двома методами: сухим і мокрим.

Ці дослідження використовуються в таких областях, як гідрогеологія, геотехніка. Зазвичай при такому аналізі, крім лабораторних сит, використовується також механічний шнекер, робота якого значно прискорює і полегшує виконання проби. Однак, це також можливо виконати вручну.