Прогрес не стоїть на місці, і сьогодні вже нікого не здивуєш смартфонами з вбудованою пам'яттю, обсяг якої складає 128 Гб або навіть 512 Гб. Окрім великого обсягу пам'яті, сучасні смартфони оснащують вбудованими бездротовими зарядними пристроями. Якщо раніше про таку технологію могли лише мріяти, то сьогодні в Україні бездротові зарядні пристрої можна придбати як разом зі смартфоном, так й окремо (універсальні). Саме тут можна купити бездротові зарядні станції по доступним цінам.
Перед тим, як купувати зарядку або телефон з такою технологією, наполегливо рекомендується розібратися з усіма перевагами та недоліками бездротового процесу відновлення заряду акумуляторів.
Принцип роботи бездротових зарядок
Мало хто знає, що бездротові зарядки за принципом роботи бувають різними. Вони поділяються на такі види:
- Qi - найпоширеніший тип, розроблений компанією Wireless Power Consortium. Цю технологію підтримують гаджети наступних виробників: Samsung, Nokia, Huawei, LG. Головна особливість такого типу пристрою в тому, що зона дії не перевищує 4 см, тому заряджати телефон й розмовляти ним неможливо;
- PMA займає друге місце за поширеністю серед бездротових технологій зарядок. Найбільш популярна ця технологія у США, де її просуванням займаються великі компанії. Відмінність PMA-технології Qi в частоті дії. Якщо Qi працює на частотах у діапазоні 100-205 кГц, то PMA - 277-357 кГц. Це відбивається на радіусі дії;
- Rezence - менш популярна технологія сьогодні, яка була розроблена командою Alliance for Wireless Power. Автори цієї технології позиціюють, що за Rezence майбутнє. Адже її основна відмінність від двох попередніх технологій полягає в тому, що вона здатна передавати енергію на великі відстані. Крім того, різні предмети не є перешкодою передачі заряду. І на цьому переваги технології не закінчуються. З одного заряджання можна зарядити кілька гаджетів, максимальна потужність яких не перевищує 50 Вт. Це суттєва величина потужності, тому що зарядкою можна зарядити навіть акумулятор ноутбука.
Які функції має бездротова зарядка
Перед тим, як вибрати найкращий бездротовий зарядний пристрій, рекомендується дізнатися про всі функції, які підтримує ця технологія. Крім передачі заряду від джерела до приймача, пристрій також дозволяє передавати інформацію. У найближчому майбутньому не виключається, що можна буде з'єднувати телефон з комп'ютером або ноутбуком за бездротовою технологією через зарядний пристрій, і передавати дані.