Тарифи на житлово-комунальні послуги для населення зростають регулярно. А ціна газу в Україні цього року може бути дуже високою. І через збільшення ціни власники приватних будинків зіткнуться із необхідністю економити паливо. Нижче наведено ефективні способи економії газу для опалення. Розглядаються лише офіційні методи, інакше можна зіткнутися із проблемами під час перевірки.
Утеплення приміщення
Утеплюйте житло зсередини. Перекрийте дах покрівельними сендвіч-панелями. Відмовтеся від дерев'яних вікон на користь пластикових з подвійними або потрійними склопакетами. Мінеральною ватою закладіть стелю, стіни та підлогу. Замовте подвійні двері із тамбуром.
Провітрюйте кімнати не більше 10 хвилин кілька разів на день. В іншому випадку накопичене тепло опиниться на вулиці. Зверніться до фахівців для аналізу. Вони визначать місця з найбільшими тепловтратами. Це зменшить витрати пального.
Поліпшення вентиляційної системи
З приміщення виходить багато тепла через систему вентиляції. Тому ставляться спеціальні пристрої, які забирають тепло із будівлі. Потім їх з'єднують із вхідними трубами, внаслідок чого прохолодне повітря прогрівається зовні. Це дає можливість теплу затримуватись у будинку. А на обігрів витрачається менше палива.
Встановлення настінного газового котла
Щоб опалити житлове приміщення площею до 400 м2, установіть настінний газовий котел. Його основні складові:
- електронна плата;
- розширювальний бак;
- автоматика безпеки;
- циркулярна помпа.
Від стабільного ККД котла залежить економія газу. Настінні моделі оснащені примусовою тягою, завдяки якій камера згоряння забезпечується необхідною кількістю кисню.
Скорочення витрат на обігрів води
Встановіть проточний газовий нагрівник. Він працює лише при включеній воді. Це зменшує витрати на газ. Купуйте бойлер, що працює від сонячної енергії. У ньому температура води підтримується довго. При цьому витрати на газ унеможливлюються, а економія становить 25%.
Створення автоматизованої системи теплопостачання
Багато показників впливає на тепло у кімнатах. У теплу погоду зменште рівень нагрівання. До автоматизованої системи теплопостачання відносять програматори, погодозалежна автоматика (фіксує температуру за межами приміщення) та термостати, що відстежують рівень тепла в будинку. Оптимальна температура виставляється програматорами. Велике значення має день тижня та час доби. Допустимо, за відсутності мешканців (коли всі на роботі чи навчанні) обігрів приміщення можна зменшити, а ввечері збільшити. Подібним способом витрата палива зменшується до 20%.
Застосування нового ефективного обладнання
Обігрівайте приміщення сучасними приладами з високим ККД. Наприклад, у старих газових агрегатах при споживанні великої кількості палива ККД не підвищується понад 60%. Економія марна: у таких котлах погана потужність, у них відсутнє електронне керування.
Купуйте газовий котел, який працює із відпрацьованими газами для економії палива. Хороший котел спалює весь газ та повністю віддає тепло. Для розрахунку оптимальної потужності приладу та грамотного складання проєкту опалення, зверніться до професіоналів.
Використання газового лічильника
Тарифи щодо оплати комунальних послуг розраховуються за кількістю прописаних осіб у будинку. У разі встановлення газового лічильника мешканці оплачують лише фактичне споживання газу.
Індивідуальні прилади обліку мають різний принцип роботи. Придбайте електронний варіант, оснащений дисплеєм. У разі встановлення приладу на вулиці, використовують термокоректор.
Поради щодо економії палива
Для економії газу дотримуйтесь таких рекомендацій:
- Не кладіть на радіатори фіранки, одяг та інші предмети.
- При плюсовій температурі за вікном користуйтеся кондиціонером з функцією обігріву або обігрівачем.
- Здійснюйте технічне обслуговування котла - своєчасний ремонт, чищення та встановлення оптимальних налаштувань. Так збільшується ККД пристрою та скорочується витрата палива.
- Слідкуйте за роботою котла. Пальник не повинен бути постійно включеним.
- Не опалюйте житло газовими конфорками. Газ витрачається швидше і такий метод небезпечний для життя та здоров'я. Крім цього, відкритий вогонь спалює кисень, що міститься у повітрі.
- Якщо є припливно-витяжна вентиляція, встановіть рекуператор. Будинок наповниться свіжим повітрям з вулиці, яке нагріте теплом повітря, що виводиться з приміщення.
Максимально заощадити газ можна за комплексного використання всіх рекомендацій. А отримати консультацію щодо правильного підбору та монтажу опалювальної техніки, ви завжди можете в компанії "Ремонт оселі".