Головне завдання просушування олійних, а також зернових культур – зниження рівня вологості до показників, при яких можливе тривале та безпечне зберігання зерна, без занепокоєння про те, що виникнуть осередки так званого самозігрівання. Але сушильний процес зернових має на увазі не лише зниження показників вологості. Правильний режим просушки допоможе зерну природним способом дозріти, що, своєю чергою, покращить його якісні характеристики. Придбати якісне обладнання для сушіння зерна ви можете за посиланням https://www.remix.com.ua/!
Якщо процес сушіння є неправильним і зерно нагрівається понад допустимі, передбачені нормами температурних режимів, відбувається погіршення якостей, що значно впливає на його характеристики. Це важливо як для подальшого використання у сільськогосподарських потребах (значне зниження енергії проростання насіннєвих зерен), так і для подальшої переробки. Як приклад можна взяти низькі хлібопекарські властивості борошна, виготовленого з такої сировини.
Нормальний температурний режим для просушки посівного зерна (борошномельна пшениця, солодовий ячмінь) становить трохи більше 45 °З. Для інших видів зернових температура може бути дещо вищою. Як правило, граничні температурні режими для просушування зернових і олійних культур також залежать і від вологості сировини – чим вищий рівень вологості, тим повинна бути нижча температура просушування. Для того, щоб зробити якісне просушування сільськогосподарської сировини, краще скористатися даними зі спеціальної довідкової літератури, оскільки для різних видів культур передбачені різні температурні діапазони для просушування.
Промислова сушарка для зерна
На якість просушування зернових також значно впливає і такий фактор – наскільки міцно утримується волога всередині структури тих чи інших зернових культур. Оскільки зерно має високу гігроскопічність, відповідно його початкова вологість впливає на те, наскільки сильно буде згодом насичений вологою сам апарат для просушування.
Сучасні ІЧ-сушарки для зернових та олійних культур можуть мати конструкцію, що складається з декількох ярусів. Продуктивність деяких моделей досягає таких показників обробки насіння – до 240 000 кг/добу. У стандартну комплектацію сушильного обладнання входять:
- безпосередньо сама камера для сушіння зерна,
- пульт управління для оператора (сенсорний),
- вентиляційна система, що відбиває (конструкції з нержавіючої сталі),
- транспортерна стрічка з механізмом натягу.
Стрічка може бути виконана як з нержавіючої сталі, так і з тефлону. Окрім цього, за бажанням замовників можлива і додаткова комплектація сушильних систем для зернових.