Компанії, які планують випускати продукцію за межами України, реєструють товарні знаки у країнах, де ведуть діяльність, щоб отримати монополію на свій бренд скрізь, де діє бізнес. Міжнародна реєстрація торгової марки потрібна для того, щоб вашу продукцію не плутали з конкурентами. Щоб правовласник мав доказ, що назва, логотип, слоган, етикетка й інша айдентика належить саме йому. 

Переваги міжнародної реєстрації торгової марки

Компанії, які отримали товарний знак в Україні, захистили бренд лише в цій країні. На території інших держав таку назву, логотип, смак, колір, запах може використовувати або навіть зареєструвати будь-яка інша компанія. Міжнародна реєстрація товарного знака надає компаніям можливість:

  • монопольно володіти брендом на території різних держав: продавати продукцію, виходити на маркетплейси, запускати франшизу;
  • уникнути штрафів і судових розглядів в інших країнах, де часто судова та бюрократична система за умовчанням стає на бік резидентів;
  • відображати зареєстровану інтелектуальну власність у звітності компанії, збільшивши її вартість — це особливо актуально, якщо відкриваєте бізнес у новій країні й у компанії ще мало власних активів.

У більшості країн до позначення «™» ставляться з особливою повагою. Наявність зареєстрованої торгової марки підвищує довіру з боку партнерів. Вам буде простіше укладати угоди та шукати нових ринків збуту продукції, якщо біля назви бренду є позначка «™».

Що потрібно для міжнародної реєстрації торгової марки?

Кожен власник бізнесу може самостійно подати заявку до Міжнародного бюро ВОІВ, в Україні це відбувається через спеціальний орган Укрпатент. Перед цим важливо здійснити реєстрацію ТМ в Україні. Процес міжнародної реєстрації торгової марки відбувається у декілька етапів:

  • Перевірка ТМ на унікальність і відповідність закону. Якщо в країні вже існує товарний знак, схожий на ваш, заявку відхилять, а держмито не повернуть. Також враховуйте, що в кожній країні є обмеження: що можна чи не можна реєструвати як товарний знак.
  • Написання заявки й оплата державного мита та зборів. Заявку до ВОІВ на офіційному бланку можна сформувати англійською або французькою мовою. Додатково треба зібрати документи: супровідний лист, квитанції про сплату податків.
  • Подання заявки й очікування. Під час реєстрації в патентних відомствах різних країн можуть виникнути питання щодо вашого бренду: наприклад, якщо знайдуться схожі торгові марки. Потрібно якнайшвидше підготувати мотивовану відповідь і пояснити фахівцям з іншої країни, чому ваш товарний знак є охороноздатним.

Стає зрозумілим, що міжнародна реєстрація торгової марки — не найпростіше заняття. Щоб не втратити час і гроші, а також уникнути непотрібного головного болю, краще довірити це завдання професіоналам. Патентно-юридичне агентство Wise Group готове прийти на допомогу: досвідчені юристи допоможуть зареєструвати торгову марку в будь-якій країні світу. Компанія працює на українському ринку вже понад 10 років і має заслужену репутацію серед бізнесменів.