Гастроємності – це різновид професіонального посуду в сфері громадського харчування. Сама назва доволі зрозуміло описує її призначення. Їх можна застосовувати як в ресторані, так і в якості домашнього посуду. Наявність такого посуду в закладах приготування їжі необхідна, так як свідчить про професіоналізм. Але, облаштування кафе-столової чи бістро, без них майже неможливе. Навіть у закладах швидкого харчування та приготування вуличної їжі – їх активно використовують.

Що таке гастроємності та де їх використовують

В першу чергу, це саме ємності. Вони мають прямокутну форму, різні розміри, глибину та вироблені з різних матеріалів. Вони призначені для зберігання готової їжі, напівфабрикатів, заготовок, або для маринування м’яса, риби, чи інших продуктів.

В кафе типу бістро, чи столова, де страви готуються одразу в великій кількості та подаються на вітрину – без такого посуду обійтись неможливо. Адже лише так можна повноцінно організувати простір на самій вітрині, та на кухні, за умови що все готується великими партіями.

Деякі види гастроємностей виготовлені з жароміцних матеріалів. В них можна навіть готувати. Але це більш універсальний посуд, для спеціалізованого виробництва, наприклад, випічки, краще використовувати спеціальні деко для випічки, те саме стосується й піци та деяких інших страв.

Які бувають гастроємності

В основному, гастроємності розрізняються матеріалами, з яких вони виготовлені. Для їх виготовлення використовують такі матеріали:

  • Нержавіюча сталь. Вона досить міцна, стійка для різних температур та їх швидких перепадів. Їх можна використовувати як в печі, так і в морозильній камері.
  • Полікарбонат. Цей матеріал підходить для зберігання та організації простору на кухні. Вони не жароміцні, але в них можна зберігати заготовки, готові страви та інгредієнти до них.
  • Меламін. Ємності з цього матеріалу найкраще підходять для подачі страв на шведському столі, чи на вітрині. Так само, як полікарбонатні, вони не витримають дуже високих та дуже низьких температур, але будуть виглядати більш естетично при подачі.
  • Поліпропілен. Цей матеріал найбільш за все підходить для зберігання продуктів. Зазвичай ємності з цього матеріалу мають кришки, та спеціальні місця, для того щоб відмічати те, що в них знаходиться, дату приготування чи термін придатності.

Більшість цих матеріалів стійка до хімічної обробки та посудомийних машин. Це означає що їх можна повноцінно очищувати. Дешевий посуд, зазвичай не такий міцний, та не завжди безпечний. Краще купувати гастроємності там, де пропонують справжній професіональний посуд - https://torgoborud.com.ua/ua/gastroemnosti, разом з обладнанням, з яким його застосовують.

Які гастроємності потрібні для столової

Для облаштування кухні столової, необхідно:

  • Запастись гастроємностями великого розміру з нержавіючої сталі, для зберігання напівфабрикатів, які потім будуть готувати.
  • Для зберігання інгредієнтів підійдуть ємності з полікарбонату невеликих розмірів. В цьому ж матеріалі можна готувати та зберігати холодні закуски.
  • В поліпропіленових – краще зберігати необроблені продукти, адже на них можна вказати термін їх придатності.
  • Меламінові ємності для подачі готових страв на вітрину.

Усі розміри необхідно підбирати відповідно до розмірів вітрини, холодильних камер, або печей, де їх будуть використовувати.