Неможливо бути готовим до втрати близької людини. Ані емоційно, ані фізично. Втім, саме рідні та близькі найчастіше займаються організацією поховання та здійсненням усіх ритуальних процесів, до яких належить також вибір та замовлення пам'ятника на могилу померлого.

Сьогодні надгробний пам'ятник виготовляється з різних матеріалів та представлений у різних видах. На сайті https://pamyatnyk.lviv.ua/ ви зможете побачити як більш лаконічні, так і складні у виконанні та дійсно унікальні варіанти пам'ятників, які допоможуть оформити могилу та дозволять зберегти пам'ять про близьку людину. 

Які матеріали використовуються для виготовлення пам'ятників 

Головний критерій вибору якісного пам'ятника – його стійкість до механічних пошкоджень, перепадів температур, ультрафіолету тощо. Адже він буде знаходитись на відкритому просторі, а тому контактувати з сонцем, опадами, вітром. Тож усі пам'ятники виготовляються зазвичай з міцних матеріалів, серед яких:

  1. Граніт. Міцний та красивий благородний матеріал, який здатен довго зберігати свій зовнішній вигляд. Відрізняється максимальною простотою в догляді. На гранітний пам'ятник можна нанести будь-який напис та навіть фото померлого. Він не поглинає воду та стійко витримує сильний мороз та спеку. 

  2. Крихта. Мармурова крихта – це подрібнений мармур, який відрізняється зносостійкістю та тривалим терміном служби. Це бюджетні варіанти пам'ятників, які відрізняються високою міцністю та швидким виготовленням.

  3. Комбіновані. Складаються зазвичай з двох або більше різних матеріалів. Завдяки такій комбінації вдається створити більш оригінальний монумент, який буде привертати увагу та виділятися з-поміж інших.

Види пам'ятників за розміром і типом могил

Якщо говорити власне про габарити, їх підбирають індивідуально: ви можете вказати потрібні вам розміри монумента та відійти від стандартів. Втім, пам'ятники діляться на кілька видів ще й виходячи з кількості могил, для яких вони встановлюються. Це можуть бути: 

  1. Одинарні пам'ятники. Класичний варіант, розрахований на одну людину. 

  2. Подвійні. Створені для двох людей, які померли одночасно або з урахуванням підхоронення. Подвійні пам'ятники зазвичай встановлюють подружжям або близьким родичам.

Ретельний підхід до вибору матеріалу та типу монументу дозволить обрати пам'ятник, який продемонструє шану та любов до померлого і зможе десятиліттями зберігати свій первинний зовнішній вигляд.