Пластикові пляшки, картонні лотки, стаканчики. А як садите саджанці Ви? Нажаль ці ємності підійдуть далеко не всім рослинам. Тому найкраще купити спеціалізовані багаторазові ємності. Деякі саджанці слабко переносять пересадку, тому варто обрати торф'яні горрщики, таблетки. Давайте розбиратися, як обрати контейнери для розсади. 

Якими мають бути ємності для рослин?

Ємності для висадки можуть бути будь-якими, головне, щоб в них можна було насипати землю та зробити дренажні отвори для відтоку вологи. 

Оптимальна висота повинна складати орієнтовно 10-12 см, аби підсипати достатньо землі. Ширина залежить лишетільки від Йгабаритів вашого підвіконня, щоб розсаду можна було лишити на балконі або підвіконні. Важливо, щоб на дні контейнера були отвори для відтоку зайвої вологи. 
На дно контейнера засипають шар дренажу, а зверху шар грунту приблизно 5-8 см. Насіння висаджується в вологий грунт. 

Контейнери із розсадою потрібно ставити з урахуванням їх висоти. Чим нижче контейнери, тим тоді ближче до освітлення їх потрібно помістити. Коли рослини підростуть, їх неохідно переставлять так, аби найнижчі були поряд до світла, а вищі трохи далі. 

Із якого матеріалу мають бути контейнери для рослин

Матеріал, з якого виготовлені ємностией для саджанців, повинен бути безпечним, досить міцним та без хімічких домішок. Бажано, аби вони мали пристойний вигляд, адже не надто приємно бачити на балконі чи підвіконні різноманітні баночки, пляшечки і тому подібне. Потрібно розуміти, що корінці рослинок краще розвивається в темноті, тому краще обрати затінені контейнери. 

Одноразові ємності для вирощування розсади

Сьогодні можна придбати одноразові ємності. До них відносяться торфяні таблетки та ємності з торфу. Даний варіант дуже хороший, адже згодом рослина висаджується одночасно із ємністю, що значно підвищує приживання рослини. 
Дані таблетки мають невелике заглиблення для проростання насіння. Перед посадкою торфяні таблетки замочують в воді до 30 хв. Після цього насіння розміщують в заглиблення. В торфяних таблетках вже присутні добрива, що стимулюють ріст і розвиток. 

Касети для розсади та насіння особливості використання

Один із найбільш підходящих способів для вирощування розсади — пластикові касети. Вони бувають різної форми та розміру. В таких касетах розсада росте рівномірно, що полегшує догляд. Також перевозити такі ємності дуже зручно. Такі контейнери багаторазові, що дозволяє суттєво зекономити. 

Де купити пластикові контейнери за помірними цінами?

На запитання відповідь, де купити ємності для розсади дуже проста — здійснити покупку їх більком реально у Кліома Севіс. Краще замовляти касети або горщики онлайн, адже це якісно та просто. 
Однакові ємності не тільки мають естетичний вигляд, але і посприяють швидкий ріст та проростання рослин у відкритий грунт чи в теплиці. Також касети багаторазові, тож ви непогано заощадите.