Щоб отримати посвідчення водія, потрібно почуватися впевнено на дорозі і не створювати аварійних ситуацій. Для цього кожен водій повинен знати ПДР 2022, розрізняти дорожні знаки та попереджувальні таблички, а також розуміти сигнали регулювальника. Якщо в цілому все купується шляхом вивчення та досвіду, останній пункт зараз досить рідкісне явище, тому іноді навіть водії з досвідом можуть призабути, що означають жести. Розглянемо основні правила, надавши прості пояснення.

Стандартні значення

Рука з жезлом піднята вгору

Забороняючий знак, аналогічний до червоного світла на світлофорі – всі учасники дорожнього руху повинні зупинитися.

Обидві руки вниз швами або навпаки витягнуті

Для тих, хто перебуває до обличчя або спини до регулювальника – заборонено проїзд. Ті, хто з боків – рух дозволено, пішоходи можуть переходити дорогу, трамвай може їхати прямо, інший транспорт також тільки з можливістю повороту вправо.

Права рука витягнута вперед

Для кожного на дорозі має своє значення, залежно від розташування:

  1. Якщо з боку правого плеча – рух лише пішоходам.
  2. З боку лівого – навпаки, трамвай може робити поворот на ліво.
  3. Спереду – всі учасники руху можуть здійснювати поворот праворуч, піші повинні залишатися дома.
  4. Ззаду – аналогічно першому пункту.

Допоміжні сигнали

Описані сигнали регулювальника стосуються стандартної ситуації на дорозі, коли, скажімо, вийшов з ладу світлофор, але є додаткові. Вони можуть замінити знаки дорожнього руху, діяти тимчасово через подію або аварію.
При цьому використовується:

  • Світловідбивний диск на палиці з червоним значком по центру для вказівки конкретного автомобіля його місця на дорозі та зупинці.
  • Звукове сповіщення свистком - основна його мета привернути до себе увагу власників ТЗ, для чіткого сприйняття показів жестів. Дуже дієво при напруженій атмосфері, поганій видимості і «пробках».
  • Блискучий маячок - їм часто доповнюється жестикуляція, іноді у поєднанні зі звуком.
  • Спецтабло – використовується для вимоги зупинитись.
  • Гучномовний пристрій – для посилення сигналів регулювальника та оповіщення потоку машин ситуації, що склалася, оповіщення рекомендацій до зміни шляху та подальшого пересування.

Як поводитися на дорозі?

Людський фактор часто посилює напругу у новачків, тому краще приділити особливу увагу, особливо якщо потрібно пройти тест на знання правил дорожнього руху. На дорозі краще дотримуватися спокою та дистанції, так як вимога «стоп» в більшості випадків означає зупинку на відстані не менше 10 м від точки сигналу або місця переходу. Якщо ваша позиція не дозволяє зупинку в потрібному місці, дозволяється незначний маневр, але з умовою, що він не заважатиме іншим.
Доброго шляху, ні жезла, ні цвяха!