Однією з основних методик лікування від наркозалежності є психотерапія. Вона включає цілий спектр різних заходів, які без ліків можуть благотворно діяти на психіку хворого. Сюди відносяться бесіди, пояснення та обговорення проблеми. Також лікування даним способом включає в себе самонавіювання та навіювання (гіпноз).

Ще однією ефективною методикою лікування від наркозалежності в Одесі є раціональна психологія. Вона спрямована на свідомість наркозалежної людини. Будуватися така методика на навчанні, порадах, показі добрих та поганих сторін різних ситуацій.

Лікування від залежності індивідуальної психотерапією полягає в роботі лікаря з кожним хворим віч-на-віч. У цьому процесі лікар особисто пояснюватиме людині ту ситуацію, в якій той перебуває. Лікар покаже, як далеко зайшла хвороба і які страждання вона приносить не лише самій наркозалежній людині, але також і членам його сім'ї (батькам, дружині чи чоловікові, дітям).

Головним завданням індивідуальної психотерапії є вироблення у хворого щирого розуміння те, що він і справді серйозно хворий, і що йому потрібне спеціалізоване медичне та психологічне лікування.

Для того, щоб пацієнт дійсно зрозумів своє становище, лікар ніколи не приховує тяжкості його хвороби, а навпаки, намагається весь час підкреслити те, що він потребує лікування, адже інакше наркоман ніколи не погодиться відмовитися від тієї ейфорії, яку йому дає. прийом наркотиків. Також лікар намагається переконати пацієнта, що споживання наркотичних речовин приносить тільки тимчасове, і досить сумнівне задоволення. На жаль, часто хворий ігнорує всі заклики до лікування та не сприймає жодних негативних даних про свій стан, що лише посилює його лікування.

Часом для того, щоб хворий справді почав замислюватися над своєю хворобою, йому потрібно перенести до чотирьох випадків госпіталізації. Проте іноді цих заходів буває мало, щоб людина усвідомлено прийняла самостійне рішення почати проводити лікування від залежності. Справа в тому, що без індивідуального сприйняття своєї хвороби сподіватися на позитивний результат і лікування хворого не варто, тому що ці очікування ніколи не виправдовують себе. Залежна людина повинна сама бути активним учасником у такому лікуванні, і допомагати собі. Це одна з головних засад для успішної терапії. Через це приховувати від пацієнта нічого не треба.

Досить ефективною методикою є відкриття хворому реального стану речей та вказівку на можливі катастрофічні наслідки, які на нього чекатимуть у найближчому майбутньому часу, якщо він не почне лікувальну терапію і далі продовжить вживати наркотичні речовини. Це допоможе навчити пацієнта і дати поштовх до його поінформування. З цієї причини лікарі в наркологічних клініках завжди максимально відверті з хворими, які страждають від наркотичної залежності.

Ще одним заходом, який часто проводитися стосовно таких людей, є кодування. На даний момент воно пропонується у більшості наркологічних клінік. Така процедура включає одномоментне навіювання, яке проводиться після певної психологічної підготовки пацієнта. Здійснюється кодування вже під кінець медичного курсу лікування, яке відбувається у стаціонарі. Суть його полягає в тому, щоб «утримати» хвору людину від наркотиків на психологічному рівні, коли вона вийде після лікування у звичайне соціальне життя. Проводити кодування потрібно лише тим пацієнтам, які мають досить вагомі установки на життя без наркотиків, адже інакше воно буде малоефективним (якщо людина не вважає себе хворою, і взагалі не хоче відмовлятися від наркотиків).

 У наркологічній клініці "Доктор Благо Плюс" можуть допомогти із цим - ми допомагаємо навіть тим, від кого відмовилися інші. Залишайте заявку на сайті doctorblago.com.ua або дзвоніть за телефоном: +38(048) 702-34-24, +38(097) 242-29-22