Щоб обменять валюту вигідно, слід перевіряти документацію обмінника, проводити фінансові операції у певний час.

Часто курс валют більше схожий на американськігірки – він то падає, то зновузлітає. Але не вартопіддаватисяпаніці – хоча, зрозуміло, коли справа стосуєтьсяособистихфінансів, дуже складно часом зберегтихолоднокровність. Сьогодні ми розглянемокількапорад, якідопоможутьобміняти валюту максимально вигідно.

Підбирати правильний час для фінансовихоперацій

Далеко не в кожний момент можна зловити вигідний курс валют. Вважається, щонайоптимальніший час для операції - це деннігодини з понеділка по п'ятницю. Така особливістьпов'язана з тим, як працюють біржі та протікаютьрізні фінансові процеси. Співробітники банківорієнтуються на котирування валютних бірж, які у вихідні призупиняють діяльність. Перед тим, як пітина вихідні, курс встановлюється по-особливому: у нього заздалегідь закладаються ті потенційні збитки, які банк може зазнати у тому випадку, якщо обмінвалюти протягом вихідних здійснювався клієнтам за курсом, що зріс.

Подібна логіка простежується і щодо ранкових та вечірніх котирувань. У біржових організаціях пікторгівлі, зазвичай, посідає першу половину дня. І тому в цей період банки встановлюють невеликурізницю між власним валютним курсом та курсом біржі. Таким чином, курс валют на даний час добимаксимально наближений до біржового. І цестосується як готівки, так і проведення банківськихоперацій онлайн. Рекомендуємо вам безпечнийсервіс обменка харьков.

Чому важливо уточнювати актуальний курс

У деяких випадках табло надвір можедемонструвати цілком вигідний курс. Однак це не означає, що насправді пощастить обміняти грошівигідно. Справа в тому, що пільгові котирування інодіпоширюються лише на певні суми великого розміру. І тому перед тим, як здійснювати обмінні операції, варто ще раз уточнити у касира інформацію щодотого, за яким курсом буде проведено операцію. Різниця в обміні між великими та малими сумами, проте, найчастіше зустрічається у "сірих" обмінників. Саме тому для фінансових операцій рекомендуєтьсявідвідувати банківські відділення або надійніобмінники, що зарекомендували себе.

Корисні поради

На закінчення розглянемо ще кілька основнихрекомендацій:

1. Перед проведенням операції рекомендуєтьсяпорівнювати курси в різних банках та обмінниках. Цедозволить вибрати відповідний курс і зробитиоперацію економною.

2. Під час відвідин обмінного пункту варто звернутиувагу на те, чи має він необхідну документацію. Цідокументи мають бути виставлені на загальний оглядусередині приміщення пункту — так, щоб громадянимогли їх бачити. До обов'язкової документаціїналежать ліцензію, а також лист або дозвілнаціонального банку. Якщо таких немає, то експертине рекомендують здійснювати обмінні операції в цьому пункті — навіть якщо валютні курси тут є вигідними.

3. Усі фінансові операції повинні проводитися в полізору клієнта, що звернувся до пункту. Співробітникиустанови повинні перевіряти справжність банкнот за допомогою детектора. Якщо вони цього не роблять, то клієнт має право вимагати подібну перевірку.

І, нарешті, коли гроші отримано, клієнту слід ще раз перерахувати отриману суму. Робити це слід не відходячи від касового вікна.