Бра – декоративний освітлювальний прилад, що фіксується на стіні. Його прабатьками були розташовані вздовж коридорів смолоскипи, а пізніше — підставки зі свічками та лампади. Навіть аристократія, яка могла дозволити собі розкішні люстри, часто використовувала настінні світильники для створення затишної атмосфери.

Вигідно купити настінний світильник ви можете за посиланням https://unilem.com.ua/svitilniki/nastinni/!

Навіщо потрібний настінний світильник?

Незначний, здавалося б, освітлювальний прилад виконує ряд важливих функцій у приміщенні.

Локальне освітлення – пряме призначення бра. Пристрій можна розмістити в спальні над ліжком для комфортного читання, біля дзеркала для проведення гігієнічних та косметичних процедур, фото або картин, щоб розставити світлові акценти.

Повноцінне висвітлення приміщення. У квартирах з вузькими коридорами, невеликими ванними кімнатами або з низькими стелями навіть компактна люстра з'їдатиме простір. Декілька мініатюрних настінних світильників забезпечать достатню кількість світла і гармонійно впишуться в інтер'єр.

Створення атмосфери. Люстра дає яскраве світло, яке може бути недоречним у романтичній обстановці, для відпочинку або приємної дружньої бесіди. Настінні прилади створюють затишне розсіяне освітлення, що допомагає розслабитись.

В однокімнатних квартирах та квартирах-студіях за допомогою бра можна зонувати приміщення, розділивши його на робоче та спальне місця, кухонну або навчальну зони. Світлові акценти також приховують недоліки ремонту.

Висвітлення будинків та присадибних ділянок зовні.

Дизайн деяких світильників настільки складний і цікавий, що єдиною функцією стає прикраса приміщення. У разі вони сприймаються як самостійний елемент декору.

Які бувають бра?

Сучасні світильники відрізняються від тих, які були не лише кілька століть, а й кілька десятків років тому. Дизайнери постійно вдосконалюють зовнішній вигляд виробів, щоб задовольнити смаки найвибагливіших споживачів. Все різноманіття модельного ряду можна класифікувати на кількох підставах.

На кшталт плафона. Виділяють моделі із повністю закритим або частково відкритим зверху плафоном. Як правило, їх розміщують у ванних кімнатах, коридорах та передпокоях без люстр.

За конструкцією. У ріжкових зразках патрон кріпиться на трубку, що виступає, — ріжок. Безріжкові виглядають як половинка плафона і впритул примикають до стіни.

За функціональними особливостями. У стаціонарних моделях ви не можете регулювати напрямок світла, і воно виходить розсіяним. У поворотних приладах можна розгорнути патрон до 360 градусів. Так ви можете направити потік, щоб висвітлити конкретну область, наприклад, читання або зону за кухонним столом.