Неможливо вказати ідеальний момент, щоб почати читати книжки для дитини – це заняття має стільки переваг, що найкраще почати свою пригоду з книги відразу після народження дитини або навіть раніше. Це можливо тому, що майбутня дитина сприймає звуки з навколишнього середовища, а слух у неї дуже добре розвинений в третьому триместрі вагітності.

Останні дослідження американського педіатричного товариства показують, що читати варто маленьким дітям книжки, які пропонує магазин тут, незалежно від їхнього віку, тому що чим раніше ви почнете, тим більше користі для розвитку дитини можна спостерігати.

Як розвивається процес взаємодії дитини з книгою?

Маленька дитина має у відповідний для неї спосіб звикнути до книжок, призначених для певної вікової категорії. Це так звана перша фаза роботи з книгою, тобто фаза маніпуляції. Дитина ставиться до книги як до іграшки. Інтерес до неї тимчасовий, але це дуже важливий етап, тому що він показує дитині присутність книги в її житті і знайомить з нею.

Йдеться не про сам процес читання, що вимагає середня та старша школа, а про зосередження уваги і зору дитини на малюнках, які мають бути відносно простими і зрозумілими. Десятимісячний малюк знайде багато радості в імітації звуків машин або тварин, що містяться на різнокольорових картках. Це чудова можливість тренувати свою пам'ять, розвиваючи процес мовлення та причинно-наслідкового мислення, і водночас переходячи до другої фази спілкування з книгою.

Дитина починає цікавитися тим, що знаходиться всередині книжки, гортає сторінки, розглядає картинки, показує пальцем на знайомі предмети, персонажів і тварин. Крім того, більшість цікавих книжок стимулює її розвиток і викликає більш тривалу концентрацію уваги. Наступні книги вже можуть складати історії, не обов’язково з текстом, достатньо картинки, яка чітко підкреслює подію. Звісно, не можна залишати дитину з книжкою «на самоті» — важливо залучити батьків, які розповідають історію з відповідними:

  • інтонацією,
  • мімікою,
  • рухом і жестами.

Підводячи підсумок, читання має незліченну кількість переваг в майбутньому, позитивно впливаючи на багато сфер розвитку дитини, крім того, воно дозволяє подолати фізичну дистанцію і задовольнити потребу в близькості, заспокоює, розслабляє, полегшує засинання, а головне - формує звичку читати протягом усього життя. Пам’ятайте, для того, щоб дитину зацікавила інформатика для школи, перш за все батьки повинні створити їй умови для спілкування з нею.