Багато сучасних компаній ведуть епізодичну або постійну торгівлю з іншими країнами. Для того щоб відправляти товари за кордон та отримувати звідти замовлення, знадобиться чітко налагоджений та грамотно продуманий логістичний процес. Організації, які займаються таким видом діяльності, не лише знаходять потрібний для конкретного вантажу транспорт. Вони розробляють маршрут, готують документи, домовляються з поставниками, сплачують мито.

Вартість міжнародних перевезень залежить від кількості та характеристик товару, відстані, швидкості виконання робіт, додаткових послуг. Під час процесу завжди оформлюються документи. Вимоги до них залежать від законодавства та нормативної бази країни, кордон якої перетинає вантаж. Грамотна логістика передбачає комплексний підхід до створення та заповнення паперів.

61f7cde39fab0.jpeg

Які документи потрібні

Якщо довірити процес професійній компанії, не доведеться самостійно займатися всіма складними питаннями, вивчати законодавство й витрачати час на спілкування з представниками митної служби. Організувати міжнародні перевезення допоможе компанія «ІМПОРТХЕЛП». Вона також пропонує послуги з аутсорсингу ЗЕД, доставки товарів контейнерами та багато іншого.

Щоб перевозити товари до інших країн, потрібно оформляти різні види документів:

  • описи вантажу. Це сертифікати, інвойси, акти про пакування та ін. Деяку продукцію дозволяється перевозити лише в закритих контейнерах. Тоді треба точно описати вміст;
  • накладні. Перед їхнім оформленням варто завжди вивчати вимоги конкретної країни, на території якої буде знаходитися товар;
  • дозволи на ввезення чи вивезення. Це, наприклад, сертифікати, які підтверджують проходження товарами контролю.

У процесі застосовують різні види транспорту. Найпоширенішим є автомобільний. Це вантажівки різної місткості та габаритності. Їх додатково оснащають фургонами, рефрижераторами, цистернами. Перші здебільшого потрібні для зерна або товарів зі схожою структурою. Їх зверху накривають брезентом.

Рефрижераторні установки за принципом роботи схожі на холодильники. Їх застосовують тоді, коли товари мають обмежений термін придатності, потребують особливих умов зберігання за зниженої чи постійно підтримуваної температури. Цистерни необхідні для газоподібних або рідких речовин.

61f7cde3b1d50.jpeg

Якщо замовляються дрібні, малогабаритні предмети, логістичні компанії пропонують послугу доставки збірних вантажів. Вона передбачає використання герметичних контейнерів різної місткості. В одній такій ємності знаходиться декілька замовлень від різних покупців. Їх довозять у такому вигляді до окремого пункту, а далі відправляють за адресами.

Для міжнародних перевезень використовують також морський, залізничний або авіаційний види транспорту. Перший зручніший тоді, коли доставку замовляють з іншого континенту. Поїзди підходять для важких і габаритних, літаки – дорогих, цінних або термінових вантажів.