У листопаді 2021 пошуковий гігант Google випустив свіже оновлення алгоритму ранжування сайтів. Надаємо стислий огляд з найбільш важливих і нововведень, про які варто знати власникам сайтів і фахівцям з пошукової оптимізації.

UX веб-сторінок сайту та швидкість завантаження 

При ранжуванні сайту більш важливу роль буде грати UX веб-сторінок. Враховуються наявність протоколу HTTPS, швидкість завантаження сторінок і відгук ресурсу. Крім того, на ранжування сайтів і результати пошукової видачі із десктопу все більший буде впливати адаптованість для мобільних пристроїв. Якщо ресурс добре адаптований для смартфонів, то й у видачі на десктопі він буде вище. Алгоритм ранжування сайтів mobile-desktop орієнтовно буде впроваджений в лютому 2022 року, пишу у своєму блозі Seo-Creative.com.

Title у пошуку

У серпні 2021 року Google вже робив спроби змінити формат зображення Title у результатах пошуку, але на той момент зміни викликали багато невдоволення серед користувачів. Нинішні зміни можна назвати скоріше відкатом до колишнього формату, ніж нововведенням. Представники Google зазначають: якщо ви побачите несподівані або некоректні тайтли для своїх сторінок у результатах пошуку, потрібно звернутися у довідкову службу.

Аналіз результатів пошукової видачі на мобільних пристроях

Деякі користувачі Google могли помітити, що у пошуку тепер не потрібно переходити на другу, третю сторінку пошуку. При скролінгу результати зручно довантажуються автоматично. Для власників сайтів ця зміна може збільшити кількість показів. 

Особливості апдейтів

Відбулися також менш значущі нововведення:

  • Оновлення інструкції з оцінки якості сайту.
  • Перейменування Google My Business в Google Business Profile.

Найчастіше оновлення алгоритмів Google – не миттєвий процес. Він може тривати дні й тижні. У цей час можна очікувати наступне:

  • Непередбачені сплески або падіння у пошуковій видачі.
  • Позиції сайту можуть закріпитися на вищих або низьких позиціях аж до наступного апдейту.
  • Активна оптимізація сайту не обов’язково гарантує швидке відновлення й зростання позицій. Але й відмова від будь-яких змін точно не дасть позитивного ефекту.

Нагадаємо, що Google оновлює ядро кожні кілька місяців. Не варто сприймати останній апдейт як щось несподіване. Натомість представники компанії, як і раніше, радять зосередити увагу на наданні аудиторії максимально якісного, релевантного та актуального контенту. 

Наскільки значним буде вплив цього оновлення на ранжування сайтів і зміна їх позицій у пошуковій видачі, дізнаємося тільки в міру розгортання апдейта.