Одним із популярних оздоблювальних матеріалів є флізелінові шпалери. Вони мають безліч переваг, зокрема щільну структуру, яка допомагає замаскувати дефекти при недостатній підготовці стін. Втім, полотна гарно приховують дрібні нерівності, тому необхідності у ідеальній підготовці поверхні стін немає.
Якщо переглянути каталог шпалер у Полтаві, то легко помітити, що флізелінові продаються у широкому асортименті. А це ще раз підтверджує, що вони користуються великим попитом. І це не дивно, адже такі оздоблювальні матеріали можуть застосовуватись у самих різних приміщеннях.
Застосування
Для яких же приміщень і кімнат можна придбати флізелінові шпалери? Фактично для будь-яких, а саме:
- Вітальня – зазвичай це велика кімната, тому зайві шви від полотен небажані, їх виявиться надто багато. Флізелінові полотна частіш за все мають метрову ширину, а тому чудово підходять для вітальні;
- Спальна кімната – взагалі-то тут можна клеїти будь-які шпалери, головне, щоб вони пропускали повітря. Проте, якщо вікна виходять на сонячну сторону, то є ризик вигорання полотен. Флізелінові ж мають стійкість до впливу сонячних променів, тому вони не вигорають, і є оптимальним варіантом для спальної кімнати;
- Передпокій – ця ділянка у квартирі вважається однією з найбрудніших, адже разом з одягом та взуттям з вулиці заноситься бруд. До того ж, мешканці часто торкаються стін верхнім одягом, що призводить до швидкого зношення шпалер. У приватних будинках ситуація ще більш складна. Власникам доводиться постійно доглядати за стінами, чистити та мити їх. Тому найкращим варіантом стануть якраз флізелінові шпалери, які мають підвищену зносостійкість та можуть витримувати регулярний догляд;
- Дитяча кімната вважається дуже складним приміщенням, бо туди треба підібрати натуральні, екологічно безпечні оздоблювальні матеріали. Флізелін не токсичний, не має у своєму складі шкідливих компонентів, до того ж, відрізняється довгим терміном служби, а значить – чудово підходить для оформлення дитячої кімнати, а розмаїття кольорів і відтінків дає змогу вибрати полотна на самий вибагливий смак;
- Кухня – ще одне складне приміщення. Під готування страв на стіни можуть потрапити плями, в тому числі жирові, є ризик щось розлити, зачепити стіну гострим предметом і пошкодити оздоблювальний матеріал. Це вимагає від покриття і стійкості до механічних пошкоджень, і витривалості щодо догляду, зокрема миттю. Та й вологостійкість знаходиться не на останньому місці. Саме такими якостями володіють флізелінові шпалери.
Що стосується ванної кімнати, то тут представлені шпалери не дуже підходять. Так, вони можуть витримати рівень вологи, який присутній на кухні, але для ванної потрібно щось більш витриваліше, так як там волога постійна, а провітрювання не таке гарне, навіть при наявності витяжки.
Як клеїти флізелінові шпалери
Для новачків, які ніколи не клеїли шпалери, є гарна новина – флізелінові полотна дуже легко наносити на стіни, тому це можна зробити, навіть, якщо немає досвіду. Головне – підібрати відповідний клей та слідувати інструкціям. Кілька порад обов’язково стануть в нагоді.
По-перше, необхідно ретельно підготувати стіни. Демонтувати старі шпалери або зчистити штукатурку чи фарбу. Тобто задача – позбутись попередніх оздоблювальних матеріалів.
По-друге, потрібно вирівняти поверхню, вона повинна стати гладкою, без будь-яких тріщин або нерівностей. Якщо такі трапляються, то їх треба зашпаклювати. Це не так важко, як може здатися на перший погляд.
По-третє, після вирівнювання поверхні, стіни обробляють ґрунтовкою аби запобігти появі грибку. Для цього передбачена спеціальна ґрунтовка, яку можна купити майже в будь-якому будівельному магазині.
Також необхідно знати, що флізелінові полотна не потребують нанесення клею на них, достатньо намазати стіни. Це гарний спосіб зекономити, як час, так і витрати на клей. До речі, потрібно купувати клей, який призначений спеціально під флізелінові шпалери. Зазвичай він являє собою суху суміш, яка розводиться водою, і через 5 хвилин з’являється готова рідина.
Полотна під фарбування
Шпалери під фарбування з кожним роком набирають популярності. Флізелінові полотна не стали виключенням, є спеціальні лінійки, які виробники випускають саме під фарбування. Вони більш зносостійкі. Наносити на них акрилову, водоемульсійну або латексну фарбу можна 3-4 рази, а іноді й більше – це залежить від марки шпалер та класу. Для цього знадобиться м’який валик, який змочують у готовий розчин фарби. Процес зовсім не складний, і з ним теж зможуть впоратись новачки. Головне, щоб всі матеріали для ремонту були якісними, те ж саме стосується й інструменту. Це не той випадок, коли є сенс економити на дрібничках, адже зручність у використанні значно спростить процес ремонту.