На здоров’я та правильний розвиток кожної дитини багато в чому впливає тривалість та якість сну. Важливим питанням є не тільки правильне освітлення або декорування в дитячій спальні, але, перш за все, зручне ліжко та правильно підібраний матрац на сайті emm.ua, пристосований до потреб дитини.  

Чому сон важливий для розвитку дитини?

Батьки повинні знати, що комфортний сон значно покращує здоров’я та загальний розвиток їхніх дітей. Залежно від віку малюків змінюється погодинний відпочинок. За рекомендаціями лікарів:

  • Під час динамічного зростання немовлят їм потрібно від 16 до 18 годин сну на добу;
  • Діти старшого віку до 5 років сплять значно менше, але для їхнього гарного самопочуття їм необхідно подрімати кілька разів на день.

Турбота про регулярний сон малюків позитивно впливає на розвиток їх пізнавальних здібностей та розвиток всього організму. Під час спокою виробляється гормон росту, а також інші речовини, що дозволяють утворювати клітини імунної системи. Не менш важливо те, що підтримка правильного ритму найменших робить їх кращими в дитячому садку та школі, вони швидше засвоюють нову інформацію і можуть довше зосередитися на конкретних завданнях.

Належна гігієна сну для малюків також гарантує зниження ризику ожиріння та проблем із засипанням у дорослому віці. Важливо також знати, що підвищений сон може допомогти дітям одужати після хвороби, особливо в разі гострих інфекцій. Щоб малюкам було легше засинати, неодмінно допоможе правильне обладнання для спальні, в основному з точки зору теплого, трохи приглушеного освітлення та декору в нейтральних тонах.    

Яким має бути матрац для дитини?

Щоб забезпечити дітям приємний сон, необхідно вибрати для них ліжко з функціональним матрацом та зручною постільною білизною. Перш за все, дитячий матрац повинен мати відповідний ступінь гнучкості поверхні. Він не може бути ні занадто м’яким, ні занадто жорстким, але може успішно адаптуватися до анатомічних форм тіла. Матрац середньої жорсткості, безсумнівно, забезпечить приємне відчуття обіймів кожного малюка, і в той же час належним чином підтримує вибрані частини тіла під час сну.

Це вкрай важливо для того, щоб зберегти правильну поставу найменших, що допоможе уникнути проблем з дефектами хребта. Крім належної гнучкості, матрац для дитини повинен відрізнятися ефективною вентиляцією вкладиша, яка не дасть тілу перегріватися або несприятливо охолоджуватися протягом ночі.